Žena putovala domů 3 roky kvůli ušlechtilému účelu. Překonala nevídané množství kilometrů a nástrah

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Turistika
Zdroj: Shutterstock

Angličanka Ursula Martin se vrátila v neděli zpět do své rodné vlasti po téměř třech letech, co vyrazila na pěší túru z ukrajinského hlavního města Kyjeva. Celá cesta byla dlouhá neuvěřitelných osm tisíc kilometrů.

Cesta, pro kterou se žena rozhodla, měla zvýšit povědomí o rakovině vaječníků, která byla Ursule diagnostikována před deseti lety. V té době plánovala návrat do Velké Británie na kajaku po řece Dunaj, jež vede z Německa do Rumunska.

Neplánovaná zastávka

„Skončila jsem v Bulharsku, odkud jsem se plánovala vrátit do Británie. Bohužel mi však byla diagnostikována rakovina vaječníků,“ řekla žena. Dodala také, že nebyla po diagnóze připravena na návrat, a proto se rozhodla pro cestu dlouhou pět tisíc kilometrů po Anglii.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ursula Martin (@onewomanwalks)

Již samotná cesta po Anglii byla důvodem k tomu, aby se zvýšilo povědomí o nepříjemné rakovině vaječníků. Po dlouhé túře měla Ursula i nadále pocit, že potřebuje vyrazit na další výlet.

Paní Martin se rozhodla začít svůj další trek na Ukrajině a svou túru nazvala „Evropa plus jedna“. Bohužel se však na cestě potkala s velkou nepříjemností. Tou byla pandemie koronaviru, která byla problémem pro celý svět.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ursula Martin (@onewomanwalks)

„Nevěděla jsem, co dělat. Okamžité nařízení všech států bylo jít domů a zůstat tam, dokud pandemie neskončí. A když nemáte domov a jste v cizí zemi, je to doopravdy velký šok,“ uvedla Martin.

Dočkala se pomoci od kamarádů

Žena na nic nečekala a žádala o pomoc ohledně ubytování svou rodinu i přátele. Nakonec skončila v prázdninovém domě sestry své kamarádky na jihu Francie kvůli první vlně pandemie. Na místě musela zůstat devadesát dnů, než se vrátila na dlouhou cestu.

„Jakmile to bylo možné, jednoduše jsem se vrátila tam, kde jsem musela svou cestu ukončit. Musela jsem také nastudovat, kde bych se zastavila, kdyby měla jedna ze zemí, kterou jsem procházela, další vlnu pandemie,“ uvedla Martin.

Martin dodala, že za celou cestu vyměnila osm párů bot. Po návratu do rodného města byla šťastná, když znovu viděla své přátele. Pár dnů prý také bylo těžké si zvyknout na to, že si po probuzení nemusí nazout obuv a vyrazit na cestu.

Autor: František OlšaSouvisející články