Sluneční apokalypsa. Vědci vědí, co se stane v roce 2025 s naší planetou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
slunce exploze
Zdroj: Lia Koltyrina/Shutterstock.com

Podle zahraničního webu Anomalien.com se americkým vědcům podařilo zjistit, že aktivita Slunce v naší galaxii je poměrně vyšší a nevyzpytatelná. V posledních týdnech nečekaně sílí, a to bude mít fatální dopad na lidský život na této planetě.

Podle vědců totiž Slunce v minulém roce přišlo do jedenáctiletého cyklu své aktivity a v roce 2025 by mělo dojít k tomu, že dosáhne jejího nejvyššího možného vrcholu. Jenže zvýšená sluneční aktivita znamená horší životní podmínky na planetě.

„Magnetické bouře mohou způsobit poruchy satelitů a výpadky proudu po celé planetě. Jako první může trpět letectví, jehož práce přímo závisí na stavu satelitů na oběžné dráze Země,“ varuje před počátečními příznaky agentura Bloomberg. V první řadě se vše odrazí na ekonomice, kde se očekávají miliardové ztráty.

Výboje způsobují potraty a oční vady

Že na nás sluneční magnetické záření spjaté s erupcemi na Slunci má skutečně vliv, potvrdilo hned několik případů v letech 2015 až 2017. V té době bylo Slunce také poměrně aktivní a docházelo k silným magnetickým erupcím. Několik pilotek v tomto období prodělalo nečekaný potrat a piloti měli značné problémy se zrakem a museli na operace.

Jenže to není to nejhorší. Podle webu Anomalien.com se vědci více než domnívají, že to jsou jen slabé začátky toho, co nás skutečně čeká. Podle některých odborníků je Slunce čím dál silnější a jeho aktivitu budeme pociťovat a muset se proti ní nějak bránit, pokud to však lze.

Caitlin Jurkovich, zvláštní asistentka prezidenta Spojených států, již v minulosti řekla, že sluneční erupce nejsou jen snůškou výmyslů filmařů, ale skutečnou hrozbou, která se na nás řítí. Zdůraznila také, že velká většina obyvatelstva není připravena na něco takového, a dojde tak k vysokému počtu náhlých a nevysvětlitelných úmrtí.

„Tohle se nedávno stalo. 22. května 2021 spustila sluneční skvrna AR2824 řadu silných světlic, které vědci po mnoho let nepozorovali. Za pouhých 24 hodin zaznamenala observatoř Solar Dynamics NASA 12 silných erupcí,“ píše web Anomalien.com. I na základě tohoto objevu jsou vědci více než přesvědčeni, že Slunce je aktivní více, než si do teď mysleli.

Výboj Slunce je neskutečně hlasitý

Výzkumník Thomas Ashcraft byl zrovna na pozorování. Podařilo se mu tam nahrát pomocí rádiového dalekohledu na venkově v Novém Mexiku i jiný, nečekaný signál. Jak sám později zjistil, jednalo se o hlasitý krátkovlnný rádiový záblesk, který zcela přehlušil i okolní blesky a zvuky. Nebylo pochyb, že se jedná o erupční výboj ze Slunce.

Divné na celém případu je i to, že tyto zvuky jsou slyšitelné podle odborníků pouze přes den. Ale před pár dny je vědci slyšeli v nočních hodinách při průzkumech na Arktidě. Vlny způsobené Sluncem jsou v posledních dnech čím dál častěji slyšet v atmosféře. Piloti dokonce dokázali zachytit frekvenci o síle pod 20 MHz.

Zdroj: Anomalien.com

Autor: Ivan GlaserSouvisející články