Pravda o invazi mimozemšťanů v Hudson Valley. Možná jsme jen krůček od jejího vysvětlení

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
UFO
Zdroj: Fer Gregory/Shutterstock.com

Od osmdesátých let je oblast Hudson Valley ve státě New York jakýmsi centrem pro výskyt UFO na severovýchodě Ameriky. Tisíce lidí zde byly svědky nevysvětlitelných létajících objektů, a někteří dokonce tvrdili, že měli fyzický kontakt s mimozemskými bytostmi. Kde je pravda? Možná to odkrývá nový dokument.

Region měl strašidelnou pověst už dlouho předtím, než začal být považován za oblast, kde lze spatřit UFO.

Hudson Valley totiž inspirovalo amerického autora Washingtona Irvinga k napsání klasické gotické pohádky „The Legend of Sleepy Hollow“.

Pokud neznáte knihu, možná si vybavíte film s Johnnym Deppem v hlavní roli. Existují ale další duchařské příběhy skloňující jméno oblasti.

Podivné létající objekty

Podle badatelky UFO Lindy Zimmerman došlo jednomu z prvních zdokumentovaných pozorování UFO v Hudson Valley v červenci 1909.

Zimmerman s odkazem na soudobé novinové zprávy uvedla, že plavidlo označované jako „vzducholoď“ létalo pouze v noci způsobem, který byl pro letadla té doby nemožný.

Od tohoto okamžiku se pravidelně objevují zprávy o podivných létajících objektech, světlech či zvucích nad údolím. Například v 80. letech 20. století tam mělo zpozorovat podezřelou aktivitu na 5 000 lidí.

UFO, nebo jen série letadel?

24. března 1983 měla policistka Andi Sandhoff rutinní hlídku, když na obloze uviděla sérii světel. Nejprve předpokládala, že jde o letadlo. Když se však na objekt lépe podívala, došlo jí, že je příliš velký. Údajně na něm bylo několik bílých, zelených a červených světel. Objekt vypadal, že se zastavil nad jejím autem. Rozhodla se jej sledovat, dokud nezmizel nad kopci.

Podobných příběhů od tamních lidí je popsáno mraky. Proto někteří začali mít podezření, že pozorování UFO jsou podvrh. Věřili, že velký předmět je ve skutečnosti několik malých letadel létajících společně.

V následujících měsících se však pozorování stále šířilo po celé oblasti a tuto teorii se nepodařilo potvrdit. Šlo opravdu o letadla a lidé se stali jen součástí davové hysterie? Pokud ano, tak v pozměněné podobě trvá dodnes.

Zdejší komunita totiž pořádá od roku 2008 každoroční festival oslavující dlouhou historii této oblasti jako centra mimozemské činnosti.

Může za to jejich krev?

Pravdu o Hudson Valley se snaží zjistit nová epizoda dokumentární série Shock Docs s názvem Alien Invasion: Hudson Valley, která měla premiéru 15. srpna.

V ní expert na mimozemské či paranormální jevy Ben Hansen, investigativní novinářka Melissa Tittl a rodák z Hudson Valley Marc D’Antonio odkrývají detaily mimozemské aktivity v průběhu posledních několika desítek let. A zjišťují, že mají možná co do činění s krví lidí, kteří ji pozorovali.

Zatímco pouze 15 % světové populace má faktor Rh negativní, 60 % lidí z této oblasti, kteří uvedli, že mohli mít zkušenost s UFO, jsou právě Rh negativní. Zda je ale tato informace k něčemu, prověří až čas.

Zdroj: Popculture, Grunge

Autor: Marek SlaninaSouvisející články