Přelomové tvrzení. Mimozemšťané mají tvar medúz, tvrdí expert

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ufo meduza
Zdroj: Photo-Che/Shutterstock

O tom, zda mimozemšťané existují, či ne, se vedou spory napříč několika staletími. Ale ti, kteří věří, že existují, se nemohou shodnout ani na tom, jak takový návštěvník z jiné planety vlastně vypadá. Jak píše web Anomalien.com, někteří experti se domnívají, že to tuší.

O tom, jak vypadají, se dohadují ufologové, experti i laici dlouhá desetiletí. Nicméně kvůli Hollywoodu se od padesátých let minulého století podle některých odborníků mylně domníváme, že jsou humanoidního stylu a jsou šediví, létají nad naší planetou a chtějí nás unášet.

„Poslední věcí, kterou by mimozemská superinteligence mohla chtít, je dopadnout opilého farmáře z Texasu,“ uvádí pro riafan.ru ředitel Institutu pro politický výzkum Sergej Markov, který teorie zkreslené filmovým světem odmítá.

Civilizace rychle vymírají, proto je nemůžeme potkat

„Trochu jsem se věnoval výzkumu UFO, když jsem studoval na Moskevském leteckém institutu na letecké fakultě,“ řekl politolog Markov. Zároveň vysvětluje, proč není možné, aby například člověk našel jinou civilizaci, která může být vzdálená od naší planety i na velkou trasu.

„Dnes, co se týče mimozemských civilizací, převládá tato myšlenka: čas od času se formují, ale protože náš vesmír je starý 14 miliard let a slunce, která žijí několik miliard let, expandují a explodují, některé civilizace zaniknou, aniž by měly čas navázat společný kontakt,“ dodal pro Anomalien.com.

Vzhledem k tomu, jak je vesmír nekonečný a nemáme ho pořádně prozkoumaný, je expert z Institutu pro politický výzkum přesvědčen, že se ve vesmíru nachází kromě nás lidí i jiný život, který může být inteligentnější, či naopak zaostalejší.

„Pokud existují mimozemšťané, pak rozhodně nejsou jako my. Můžeme si představit civilizaci skládající se z nějakého druhu pseudo medúzy žijící v oceánu, nebo dokonce mycelia. Dle mého k nám rozhodně nepřiletí v talíři,“ je přesvědčen Markov.

UFO jako živá houba

Expert použil pojem mycelium. V tomto případě měl s největší pravděpodobností na mysli houbovitou strukturu, tvořenou bakteriemi. Podrobněji ale zahraničním médiím svou teorii neupřesnil. Pouze dodal, že třeba mohou existovat i stvoření bez stopových prvků uhlíků.

„Můžeš mluvit například o civilizaci rádiových vln, ale vzhledem k převládajícímu obsahu uhlíku a vodíku ve vesmíru je slibnější si myslet, že mimozemšťané jsou vyrobeni z těchto chemických prvků,“ dovysvětlil vědec svou myšlenku.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články