Průlom v genetice: DNA možná dokáže nevídanou věc i přesto, že to věda vyvrací

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
DNA geny
Zdroj: Explode/Shutterstock

Vědcům se podařilo zjistit a prokázat, že se lidská DNA dokáže spojit dohromady, a dokonce i na dálku. Podle dosavadní vědy tak, jak ji známe, to ale není možné. Proto se snaží tuto záhadu rozluštit.

Informace o tomto výzkumu se poprvé objevila v článku časopisu ACS’ Journal of Physical Chemistry B. Ten pojednává o tom, že lidská DNA dokáže i v jiném prostoru a na dálku rozpoznávat podobnosti a shromažďovat se společně, a to i bez fyzického dotyku.

Podle odborníků je dobré se zamyslet nad tím, že díky tomuto úkazu mají lidé společné zájmy, koníčky, aktivity a názory. A to vesměs jen díky propojení DNA na dálku. Přitom to lidé dělají vlastně pomocí podvědomí.

Vědce to samotné zaskočilo

Rozpoznání DNA na jinou podobnou chemickou sekvenci vede vědce k nepochopení. Již dříve věřili, že k tomu musí být přítomny další molekuly, chemické signály nebo určité proteiny, ale v jejich nedávných experimentech nebyl žádný z těchto faktorů přítomen, když k jevu došlo.

Zatím nikdo nechce předbíhat a mít přehnané očekávání. Jestliže se ale potvrdí, že DNA má u člověka skutečně telepatické schopnosti, jednalo by se o revoluční objev, o kterém už nyní mnozí mluví jako o úžasném fenoménu.

Článek v časopise ACS napsali Geoff S. Baldwin, Sergey Leikin, John M. Seddon a Alexi A. Kornyshev. Následně se rozhodli k celému tématu vyjádřit, protože i oni sami to berou s obrovským nadšením.

„Je úžasně, že mohou síly odpovědné za rozpoznávání sekvencí proniknout i přes více než jeden nanometr vody oddělující povrchy DNA od nejbližšího sousedního DNA,“ reflektují svůj výzkum již zmíněné osoby.

Budoucnost bez rakoviny

Pokud se na následných průzkumech prokáže, že je to opravdu možné, podle mnohých odborníků by se doslova jednalo o revoluční počin v genetice. Přelomové by to bylo především v rekombinaci DNA, což je úkon, kdy se vytváří nové vlastnosti pomocí rozštěpení a znovusložení DNA.

Ve finále by to ale mohlo znamenat i to, že bychom mohli vytvořit natolik geniální DNA, že bychom mohli skutečně bojovat i proti stárnutí, zefektivnit boj proti rakovině, ale i jiným chorobám, které bychom jen zkrátka „odtrhli“ z našeho DNA řetězce.

Zdroj: Anomalien.com

Autor: Ivan GlaserSouvisející články