Utopený chlapec dohnal matku k sebevraždě, tvrdí záhadologové

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
utonuti
Zdroj: Dudarev Mikhail/Shutterstock.com

V Texasu si prošla peklem Rodina Mabelových. Jejich syn Aiden zahynul v bazénu. Jenže to byl začátek velké rodinné tragédie. Co se dělo potom, už nedokázala vysvětlit ani policie a ani lovci paranormálních jevů.

Teprve sedmiletý Aiden v roce 1990 tragicky zemřel, utopil se v bazénu. Jeho matka Olivia se z toho zhroutila. A to tak moc, že opustila práci, propadla depresím, a dokonce se se svým manželem Trevisem o rok později rozvedla.

Matka byla pohřešována, policie ji nikdy nenašla

Od té doby ani jeden o sobě neměl ponětí. Ačkoliv byla i dva roky nato Olivia pohřešována a hledaná, nikdo jí nenašel – jako by se po ní slehla zem.

To se změnilo v roce 1994, když na tísňovou linku volal někdo, kdo měl podle informací co říct k danému případu. Mluvil právě o domě Mabelových, ve kterém od tragické smrti malého chlapce nikdo nebydlel.

Zprvu to vypadalo, že si z tamních bezpečnostních složek dělá někdo pouhou legraci, ale když hlas na druhé straně telefonu začal mluvit o rodině Mabelových i o tom, že ví, co se stalo, a měla by se policie do domu vydat, nikdo to nebral na lehkou váhu. Policie proto jela místo raději prohlédnout.

Po příjezdu k opuštěnému domu tamní policie nevěřila tomu, co skutečně vidí. Pokojíček, který dříve patřil utopenému sedmiletému chlapci, vypadal tak, že v něm někdo stále žije. I po dvou letech byl totiž uklizený. A na houpacím křesle uprostřed pokoje byla mrtvá Olivie.

Podle dokumentace byla mrtvá několik měsíců. Před ní byl z chlapcových hraček, vlasů i jiných předmětů utvořen jakýsi oltář. Olivia v ruce dokonce měla držet dopis, ve kterém se svému synovi omlouvala za vše, co mu udělala.

Skeptici v celém případu mají, na rozdíl od policie, zcela jasno. Dle nich žena trpěla tak vysokými depresemi a schovávala se před spravedlností, že se z toho dočista zbláznila. To by vysvětlovalo i přehnaně uklizený pokoj jejího syna či „rituální“ místo.

V domě jsem nemohl dýchat, vypověděl vyšetřovatel Drewon

Drewon Navarroov, vyšetřovatel paranormálních jevů, který patří ke špičce v oboru, na místo sám zajel. „Na stovkách míst, které jsem studoval, jsem nikdy necítil takovou impozantní sílu. Nemohl jsem dýchat, mé srdce neustále bilo,“ řekl. Podle webu Anomalien sám ale neví, co za energii se v domě skutečně skrývá. Ale nějaká tam rozhodně je.

Podle některých se tedy Olivie stala obětí ducha, který ji přiměl se zabít, nebo jednoduše trpěla silnými psychickými problémy, protože se nikdy nedokázala smířit se smrtí malého syna, jenž umřel kvůli její značné nepozornosti.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články