VIDEO: Mezinárodní vesmírná stanice zachytila UFO? Tyhle záběry jinak nevysvětlíte

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vesmir stanice
Zdroj: Dima Zel/Shutterstock

Podle webu ufosightingshotspot.blogspot.com se podařilo mezinárodní stanici ve vesmíru zachytit pomocí kamer nejen jedno UFO, ale údajně celou flotilu. Na základě zhlédnutí videa, které stanice zveřejnila, si o tom můžete udělat vlastní obrázek.

K úkazu mělo dojít šestého července tohoto roku v blízkosti mezinárodní vesmírné stanice ISS. Při této záhadné a zvláštní podívané kamery zachytily několik stovek zvláštních předmětů. Někteří jsou přesvědčeni, že se jedná o galaktickou flotilu.

„Nevypadá to jako vesmírné haraburdí, protože tyto objekty zřejmě sledují pevnou trasu, a trosky z meteoritu se zdají nepravděpodobné, protože meteorické rány jsou vzdálené několik měsíců daleko,“ reaguje web anomalien.com.

Trosky meteoritu to údajně nejsou

Podle zahraničních médií se Země od 10. do 13. srpna dostane do proudu trosek asteroidů, kterým se odborně říká Perseidy. Nejedná se o nic zvláštního, ale je tak vyloučené, že se momentálně jedná o nějaké trosky jiné horniny, když se s nimi počítá později.

Na zahraničních fórech a sociálních sítích je čím dál více lidí, kteří věří teoriím o tom, že se skutečně jedná o mimozemskou flotilu. Jiní si myslí, že se jedná o vládní program pro zkoušku zbraní. Najdou se i tací, podle kterých je vysvětlení úplně jednoduché.

Odpůrci jakýchkoliv konspiračních teorií jsou přesvědčeni, že se jedná o pouhé satelity z programu Starlink, který patří podnikateli Elonu Muskovi. Nikdo z odborníků ale tuto možnost nepotvrdil.

V celém případu neudělala jasno ani federální organizace zaměřená na civilní vesmírný program. „To vše je samozřejmě ve sféře spekulací a teorií, protože NASA nezveřejnila oficiální prohlášení o pozorování,“ píše web anomalien.com.

Vlivní politici tvrdí své

Z historického hlediska ale známe mnoho vlivných osobností, které určitým způsobem už několikrát přímo i nepřímo potvrdili, že UFO či život mimo naši planetu skutečně existuje a americká vláda to pouze před širokou veřejností tutlá.

Například Barack Obama a Bill Clinton podle amerických médií několikrát uvedli, že věří, že nějaký život ve vesmíru musí existovat. Podložili to tvrzením, že se ve vesmíru děje čím dál více nevysvětlitelných náhod.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články