Zemřela mu manželka. Chci důkaz o životě po smrti, řekl miliardář

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
duch zena
Zdroj: Raggedstone/Shutterstock

Když někomu odejde jeho nejbližší, snaží se s tím vypořádat po svém. Například Robert Bigelow podle webu anomalien.com nabídl tučnou odměnu tomu, kdo potvrdí, zda jeho nejbližší člověk žije i po smrti.

Americký miliardář Robert Bigelow se v minulosti nechal slyšet, že tomu, kdo potvrdí život po smrti, dá jeden milion dolarů. Zahraniční web Daily Star také přišel s informací o tom, že tento zkušený lovec a pozorovatel UFO založil speciální organizaci.

Zemřela mu manželka i syn

Rozhodl se tak učinit poté, co mu zemřela jeho manželka Diana Mona Bigelow. „Robert Bigelow založil v červnu 2020 Bigelow Institute for Consciousness Studies (BICS) na podporu výzkumu zaměřeného na zjištění, co se stane poté, co člověk zemře,“ píše web anomalien.com.

Sám miliardář několikrát v minulosti uvedl, že doufá, že jím založený institut vyvolá velké ohlasy a vzbudí zájem u široké veřejnosti o toto téma. Klade tak velký důraz na celý výzkum ve snaze skutečně pochopit, co existuje po lidské smrti.

Vůbec poprvé se ale se smrtí a odchodem milované osoby setkal Robert v roce 1992, kdy mu tragicky zahynul jeho čtyřiadvacetiletý syn. V té době se objevil i na televizních obrazovkách, kdy v některém z pořadů údajně úspěšně přivolal svého syna ze záhrobí.

Když se ho zahraniční média ptala, co mu syn řekl či dělal, jeho odpovědi byly poměrně strohé. Řekl jen, že ducha svého syna cítil, ví, že existuje, a ačkoliv je mrtvý, je spokojený a nic mu nechybí.

„Podle miliardáře se v tuto chvíli nabízejí pouze dvě otázky, tedy existuje život po smrti a existuje mimozemský život ve vesmíru? Na prvním místě je však pro něj téma přežití vědomí,“ píše o jeho plánech a vizích web.

Co je po životě, je to nejdůležitější

Do 1. srpna 2021 musí kvalifikovaní uchazeči odevzdat vypracovanou esej na téma život po smrti, který popisuje a potvrzuje to, co se skutečně stane s duší člověka, jenž na naší planetě zemře. Následně Bigelow vybere tři výherce těch nejlepších prací, kteří si rozdělí bezmála jeden milion dolarů.

Podle některých odborníků lze očekávat, že výsledné práce by nemusely být vůbec špatné. „Zástupci BICS zdůrazňují, že tyto práce budou zaměřené spíše na vědecké důkazy než na individuální subjektivní závěry a osobní názory,“ informuje dále web Anomalien.com.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články