Záhada sovího muže u anglického hřbitova. Z výpovědi námořníka běhá mráz po zádech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
sova pták
Zdroj: Markus Bieck/Shutterstock.com

Kostel Svatého Tomáše se nachází nad městem Haverfordwest v anglickém Walesu již více než čtvrt tisíciletí a slouží místní farnosti. V dnešní době je jeho hřbitov plný rozbitý hrobů, spadlých stromů a jednoho velkého záhadného stromu.

Kostel je celý v gotickém stylu. A když jsou noční hodiny, je o to děsivější, když vidíte jeho přilehlé okolí. To je skutečně plné poničených hrobů od spadlých stromů a celkově vypadá skutečně strašidelně.

„Jednoho léta bývalý člen posádky na lodi obchodního námořnictva, pan Davies, řekl vyšetřovateli paranormálních jevů, že asi před dvaceti lety (v polovině šedesátých let minulého století) šel opilý přes hřbitov svatého Tomáše na Haverfordwest během noci do jiné hospody, když ho najednou vyděsila ‚obří sova‘,“, cituje web Anomalien.com výpověď vyšetřovatele.

Má bílé vlasy, je vysoký a má lidské nohy, zní jeho popis

Údajná sova měla skočit ze stromu přímo před něj. Podle jeho výpovědi byla vysoká zhruba 180 centimetrů, měla ale lidské nohy a kulatou hlavu s bílými vlasy. Také měla prý všude samé peří a místo zobáku nos.

Když to muž řekl v hospodě, kam nakonec plný strachu utekl, všichni přátelé se mu vysmáli. Vše přisuzovali jeho opilosti. Jenže jeden z mužů v hospodě přišel s informací, která v mnohých vyvolala pocit strachu.

Postarší muž za Daviesem přišel a zeptal se ho, jak postava skutečně vypadala. Údajně se s ní totiž o deset let dříve měl také setkat tváří v tvář. Davies pouze řekl, že byl moc opilý na to, aby si cokoliv dokázal plně vybavit, ale že ví, že ve vteřině vystřízlivěl, protože se bál o život.

S dalším svědectvím přišly v roce 1963 tamní noviny, ve kterých se objevil článek o sovím muži. Ten tvrdil, že několik kolemjdoucích lidí v přilehlé uličce kolem kostela bylo vyděšeno záhadnou postavou, která na ně vyskočila zpoza rohu a dělala divné zvuky.

Soví muž děsí i v současnosti

Podle serveru Anomalien existují i doložitelné informace mladého páru z roku 2013, který v tom samém roce měl u kostela svatého Tomáše skutečně vidět sovího muže. Seskočil z přilehlého stromu a běžel přes hřbitov pryč. Byl opět pokryt peřím.

Oba z místa okamžitě utekli. Když se muž vrátil na místo činu společně se svým dalším kamarádem, aby sovího muže zachytili, nikoho na místě už nenašli. Obyvatelé si myslí, že se jedná o někoho, kdo si z nich dělá legraci. Jiní zase tvrdí, že soví muž existuje už několik desítek let a je tedy opravdu skutečný.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články