Američanka se ztratila na pět měsíců. Našli ji na neobvyklém místě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Diamond Fork
Zdroj: Shutterstock.com

Záchranáři v Utahu nalezli sedmačtyřicetiletou ženu, jež se pohřešovala od listopadu loňského roku. Lokalizovali ji na neobvyklém místě. Podle prohlášení žena neměla kromě podvýživy žádné zdravotní problémy.

Více jak pět měsíců včetně tvrdé zimy strávila žena, jejíž identitu oficiální zdroje neprozradily, ve stanu uprostřed kaňonu Diamond Fork. Záchranáři ji našli až při hledání dronu, který spadl poblíž jejího stanu.

Zmizela z ničeho nic

25. listopadu loňského roku našli pracovníci americké Správy lesů opuštěné auto poblíž kaňonu Diamond Fork, který se chystal na zimní uzavírku. Ve vozidle našli kempovací vybavení i informace o jeho majitelce.

Záchranáři a detektivové proto společně s Kanceláří šerifa Utahu zahájili v oblasti pátrání, aby ztracenou osobu nalezli. Kontaktovali její rodinu, přátele a spolupracovníky, ale ženu se jim bohužel najít nepodařilo.

Nikdo z jejich blízkých neměl žádné informace o tom, kde by se ztracená mohla nacházet. Zjistili však, že se před zmizením potýkala s psychickými problémy. Záchranáři oblast uzavřeného parku ještě několikrát prohledali, bohužel však bez úspěchu.

Našli ji z ničeho nic

Na konci minulého týdne záchranáři provedli nad oblastí letecký průzkum s dronem, který však spadnul.

Když se pak seržant a pilot vydali dron hledat, narazili na stan, který se zdál opuštěný. Ten ale zevnitř rozepnula žena, jež později identifikovali jako zmizelou z loňského listopadu.

„Měla znatelnou podváhu a byla oslabená. Patrně však byla zabezpečená…Měla s sebou malou zásobu jídla a záchranářům řekla, že pro přežití spásala trávu a mech. Zároveň měla přístup k dostatku vody díky blízké řece,“ stálo v prohlášení Kanceláře šerifa Utahu (USCO).

Po objevení převezli záchranáři ženu do nemocnice. Podle vyšetřování jejího zmizení mohla opravdu trpět psychickými problémy. Přebýt zimu ve stanu uprostřed kaňonu si pravděpodobně vybrala sama.

„Přestože by si mnoho lidí nevybralo žít v takových podmínkách jako tato žena, tak neudělala nic nezákonného. Je možné, že se v budoucnu rozhodne vrátit se do stejné oblasti,“ dodala USCO.

Autor: Petr HejčlSouvisející články