Žena náhle beze stopy zmizela. Rodina má o viníkovi jasno už 25 let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
upir
Zdroj: Subbotina Anna/Shutterstock.com

Šestatřicetiletá Susan Walsh opustila svůj byt v Nutley v New Jersey 16. července 1996. Šla si totiž zavolat do veřejného telefonního automatu. To byla její běžná rutina. Jenže tohoto dne zmizela, píše web Anomalien.com.

Jenže i po více než 20 letech se jedná o nejzajímavější případ v New Yorku, který je stále nevyjasněn. Na povrch vyplouvají nové a nové skutečnosti.

Už od svých dvaceti let se Walsh věnovala tancování po klubech, ale jejím snem bylo stát se žurnalistkou. A proto se rozhodla využívat své schopnosti ke kontaktování lidí z podsvětí.

Nebála se tak použít i prvky investigativní žurnalistiky, aby se dostala tam, kam musela. Několik týdnů před zmizením Walsh podle informací pracovala pro časopis Village Voice, pro který psala o tématice upírské komunity na Manhattanu, která se v té době rozrůstala a stala se jakýmsi fenoménem.

Bojím se o život, řekla několikrát Walsh

Žena podle svědectví několikrát přátelům řekla, že má pocit, že ji někdo sleduje. Podrobnější informace ale říct nikdy nechtěla, snažila se je tím chránit. „Od zmizení Susan Walsh existuje mnoho teorií o tom, co se stalo, a nové přibývají. Ale jedna z nich je opravdu znepokojivá. A to ta, že se stala obětí kultu upírů,“ informuje o tom web Anomalien.

Podezřelých bylo hned několik. Jako první se kriminalisté zaměřili na její matku, u které se nic neprokázalo. Později se zaměřili na jejího stávajícího partnera i expřítele se synem, kteří žili v bytě pod ním. Zprvu to vypadalo, že se trefili a skutečně jeden z nich bude zatčen, opak byl pravdou. Oba muže kriminalisté propustili.

Když se o případu dozvěděla odbornice na klinické upírství Katherine Ramsland, okamžitě se rozhodla rozhodit sítě a sama zjistit, co se skutečně stalo. Katherine totiž vydala knihu o upírském kultu, takže ví, jak to mezi jeho členy chodí.

Ti se scházejí i v reálném životě, ale přeci jen podle informací serveru své choutky uspokojují především pomocí internetu, kde jsou více anonymní a v bezpečí. A na jedné takové doméně se Katherine snažila s několika osobami spojit a odhalit ženino zmizení, ale nikdo jí žádné informace neposkytl.

Upíři uspokojují svůj fetiš

Odbornice také tvrdí, že hlavním cílem těchto upířích skupin je sdílení krve a jiný podobný fetiš. Veškeré své fantazie uspokojují jen mezi sebou. Podle Ramsland je tedy toto záhadné zmizení Walsh divné a vůbec si nedokáže představit, že by něco takového udělali. Policie její názor sdílí a vyšetřování ukončuje.

Vyšetřovatelé společně s několika dalšími odborníky nakonec přišli s tvrzením, že žena odešla sama. Tomu nechtěla její matka věřit, protože několikrát už vypověděla, jak byla na svého syna fixována a milovala ho. Kde je skutečně pravda, se neví ani po dvaceti letech, a nikdo už nedoufá v to, že by se skutečně odhalila.

Autor: Ivan Glaser



Související články