Zrodil se druhý Einstein? Jedenáctiletý chlapec má neuvěřitelnou inteligenci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
einstein dite
Zdroj: Di Soccio Massimo/Shutterstock

Řeč je o jedenáctiletém chlapci Laurentu Simonsovi. Podle informací zahraničního webu anomalien.com totiž disponuje tento chlapec neuvěřitelnou inteligencí. A podle mnohých je tak novodobým Einsteinem.

Chlapec pochází z malého města Ostende v Belgii. Podle webu De Telegraaf se mu v jeho pouhých jedenácti letech podařilo získat bakalářský titul z fyziky na prestižní University of Antwerp. Jeho sny jsou ale mnohem vyšší, než by si kdokoliv myslel.

Když se novináři zeptali, jak dlouho mu trvalo dosáhnout takto prestižního titulu v dosti náročném oboru, všem spadla brada. Rodina malého chlapce totiž přiznala, že mu všechno zabralo jen jeden pouhý rok.

Maturitu dostal v 8 letech

Střední školu se mu podařilo dokončit za rok a půl. Během této doby si kompletně nastudoval osnovy dané školy, takže zkoušky nebyly žádný problém. Certifikát o vzdělání, tedy vlastně maturitní vysvědčení, tak úspěšně dostal ve svých osmi letech.

V rozhovoru pro zahraniční média malý Laurent řekl, že si nikdy nedělal hlavu z toho, kolik jeho spolužákům bylo, protože byli o mnoho let starší. Také řekl, že rozhodně chce mít nové vědomosti a půjde si za svými sny.

Když rodina začala poznávat, že je jejich chlapec přece jen trochu odlišný, bylo to v době, kdy sám od sebe v útlém věku začal studovat mechaniku a základy fyziky. Později zcela propadl kvantové fyzice, kterou má nejraději ze všeho, jak sám několikrát řekl.

Laurent ani nechodil moc ven, nehrál si ani na počítači. Ačkoliv rodiče měli snahu ho začlenit do kolektivu, nikdo o to úplně nestál. Raději byl doma a učil se nové poznatky z fyziky a chemie. Nakonec ho nechali a více se nesnažili.

Kvantová fyzika je jen začátek cesty, tvrdí chlapec

V současné době Simons plánuje pokračovat ve studiu na univerzitě v Antverpách, aby co nejdříve získal magisterský titul z fyziky. Kromě toho se bude hodně věnovat své osobní disertační práci, kterou chce zázračné dítě dokončit co nejrychleji, píše dále web anomalien.com.

Malý Belgičan v rozhovoru také řekl, že kvantová fyzika je jen začátek jeho dlouhé cesty. Jedním z jeho cílů je dosáhnout nesmrtelnosti tak, aby žil přinejmenším déle než ostatní lidé. Jak toho chce dosáhnout, ale neprozradil, údajně si máme počkat na ten pravý okamžik. Někteří o něm proto mluví jako o novodobém Einsteinovi.

Zdroj: Anomalien

Autor: Ivan GlaserSouvisející články