Kdo může za smrt Černé Dahlie? Její duch prý dodnes straší v okolí nálezu těla

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
cerna dahlia
Zdroj: Profimedia

Pro mladou ženu a její dceru to měl být normální den. 15. ledna 1947 šla na ranní procházku, když si u popelnic všimla něčeho, co připomínalo voskovou figurínu. Až po několika krocích jí došlo, na co se dívá. A její život se změnil v peklo provázené nočními můrami. Objevila totiž zavražděnou ženu.

Tělo ženy bylo rozříznuto vejpůl čistým chirurgickým řezem. Přivolaná policie ihned poznala, že se jednalo o práci nějakého profesionála, netušila ale, jak těžké bude pátrat po vrahovi. Na druhou stranu oběť byla podle otisků prstů identifikována hned.

Elizabeth Short přezdívaná jako Černá Dahlia měla záznam v rejstříku kvůli problémům s alkoholem. Navíc se pokoušela neúspěšně dostat na vojenskou akademii. Ani potvrzení jména oběti ale vyšetřovatelům příliš nepomohlo. Po letech vyšetřování stále zůstává vrah neznámý.

Desítky odborníků

Na místě nálezu těla se několik dní objevovali vyšetřovatelé se stopovacími psy, speciální jednotky hledající jakékoli náznaky toho, co se mohlo stát. Odborníci byli přizváni i z jiných krajů, ale nikdo na nic nepřišel. Bylo jasné jenom jedno.

cerna dahlia

Zdroj: Profimedia

Pachatel nevraždil na místě. V okolí se nenašla žádná krev. Tím spíše bylo ale divné, jak mohl někdo nepozorovaně tělo k popelnici položit. I kdyby ho táhl v noci, někdo by si ho nejspíš všiml. Nicméně spekulace nikam nevedly a ani zkoumání lékařů neposunulo vyšetřovatele dál.

Lékaři kvůli čistému chirurgickému řezu neobjevili nic, co by nasvědčovalo tomu, kde a jak byla žena rozříznuta. Nepřišli na to, jaký nástroj byl použit, věděli ale, že pravděpodobně spáchal vraždu někdo, kdo se v řezání vyzná, tedy lékař nebo třeba řezník.

Dahlia dodnes straší

Ani po desítkách let nebyl vrah nalezen. Případ byl několikrát odložen a dodnes nebyl oficiálně uzavřen. Mnoho podezřelých bylo vyslýcháno a opět propuštěno, někteří měli potom ze života peklo, protože jejich okolí je podezíralo i poté, co byli viny zbaveni.

Dodnes se navíc tradují historky o tom, že po okolí, kde bylo tělo Černé Dahlie nalezeno, v nocích lítá její duch a straší všechny místní, aby docílil dalšího pátrání po pachateli. Děti se v místě bojí za noci vycházet ven a rodiče je za špatné chování děsí vyprávěním o mrtvé rozříznuté vejpůl.

I když je to už mnoho let a pachatel je nejspíš po smrti, mnozí věří tomu, že se stále potuluje ulicemi společně s duchem a směje se tomu, jak tehdy nad všemi vyzrál. Případ Černé Dahlie se zapsal do historie jako jedna z nejzáhadnějších vražd všech dob.

Zdroj: biography.com, theguardian.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články