Lákají vás nuda pláže? Ostřílená nudistka prozradila, jaká pravidla je dobré dodržet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nudismus
Zdroj: Shutterstock

Nudismus se v posledních letech stává stále populárnějším. Jak píše web Daily Star, skupina britských naturistů se v minulém roce rozrostla o tisíc sto nových členů, což může být tím, že lidé během pandemie zůstávali doma a oblečení odkládali stranou.

Mnoho z nás se při práci z domova rozloučilo s těsným oblečením nebo nepohodlnými podprsenkami a společnost tvrdí, že „sociální izolace způsobila popularitu nahého života“.

Nový trend

V Evropě nastává léto a lidé budou pravděpodobně ještě více inspirováni k tomu, aby odložili oděv a užívali si život bez něj. Donna Price, která vede kampaň Ženy v naturismu, je potěšena tím, že se lidé začínají o nudismus zajímat.

Price je naturistkou již od roku 2016. „Můj manžel a já jsme se k nudismu dostali náhodou, když jsme narazili na nudapláž. Manžel nesnáší oblečení a chtěl to zkusit. Já miluju plavání, a když jsem si vyzkoušela plavat nahá, zamilovala jsem si to,“ dodala Price.

V životě dělá běžné činnosti, ale neobléká se. Sama dále uvádí, že je to pro ni osvobozující a zastává názor, že lidé mají tendenci soudit ostatní podle toho, co mají na sobě.

Pokud byste se chtěli připojit k hnutí, měli byste se pravděpodobně nejprve seznámit s etiketou nudismu. Donna sestavila seznam pravidel, na které je při nudismu nutné myslet.

Pravidla nudismu

Ciťte se pohodlně ve své vlastní kůži. Price radí, aby šli lidé na nudismus pomalu a budovali si sebedůvěru, pokud mají obavy z nahého těla na veřejnosti. Prvně si můžete vyzkoušet být nazí doma, později například na zahradě.

Je technicky v pořádku odhodit kalhoty a brodit se mořem nebo rybníkem, pokud nebudete obtěžovat nebo znepokojovat ostatní. Price doporučuje, abyste se vydali na jednu z mnoha nudistických pláží, abyste se vyhnuli jakýmkoli příležitostem k vyděšení veřejnosti.

Důležité je také být ohleduplný k ostatním. Podle ženy neexistují žádná pravidla, kdy je nebo není v pořádku přijít za nahým člověkem a začít si s ním povídat. Místo toho doporučuje zacházet s lidmi, zejména se ženami, s úctou.

„Nahé ženy na pláži jsou neobvyklé. Naturismus má pouze třicetiprocentní zastoupení žen, tudíž mohou ženy vzbuzovat na nudaplážích mnohem větší pozornost než muži. Spousta naturistů má však ráda smíšenou společnost a je docela hezké si popovídat se ženou,“ uvedla Price.

Podle ženy je nudismus o úctě k sobě samotnému. Na tom, jak se máte, by prý oblečení nemělo nic ovlivňovat.

Zdroj: DailyStar
Autor: František OlšaSouvisející články