Řezník z Plainfieldu: Z kůže svých obětí si vyráběl oblečení i nábytek. Měl pro to jednoduché vysvětlení

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ed gein
Zdroj: Profimedia

Jmenoval se Edward Gein, přezdívalo se mu ale řezník z Plainfieldu. Sériový vrah měl na svědomí celou řadu nechutných a zrůdných zločinů. Dokonce se stal inspirací pro nejeden film. K nejslavnějším z nich patří například Texaský masakr motorovou pilou, což samo o sobě vypovídá o hrůznosti jeho činů.

Jako malý byl hodně plachý a nesmělý. Jeho matka ho varovala před špatnostmi světa, a držela ho proto především doma. On nemohl mít příliš kamarádů, ze školy musel okamžitě domů, matka mu zakazovala dokonce i návštěvy. Podle výpovědí bývalých spolužáků byl podivín a nikdo netušil nic o jeho životě.

Míval také nevysvětlitelné záchvaty smíchu, které neměly příčinu. To se mu stávalo jak doma, tak i ve škole. Byl to jeden z důvodů, proč by se s ním celá řada spolužáků odmítla bavit, i kdyby k tomu měli příležitost. Nikdo ale nečekal, co se z podivného mladíka stane v dospělosti.

Zabil vlastního bratra?

Matka tloukla Edwardovi do hlavy, že muži jsou násilníci a ženy prostitutky. Nesměl nic. Jen sedět doma. To se změnilo poté, co na farmě, kde žil, propukl požár. Během této události zmizel Edwardův bratr Henry. Později ho policie našla mrtvého v lese, a i když to nejprve vypadalo, že se udusil kouřem z požáru, později byly nalezeny rány na jeho hlavě.

Ty nasvědčovaly tomu, že Henry zemřel ještě před požárem. A mnoho lidí podezřívalo Edwarda. Důkazy proti němu se ale nenašly. Po smrti matky se pak začal Edward zajímat o příběhy kanibalů a nacistů. Farmu sice navenek udržoval čistou a vypadalo to, že žije spokojeně, opak byl ale pravdou.

Ve skutečnosti měl doma nepořádek a žil v jedné jediné místnosti, kam zval v případě potřeby náhodné hosty. Nikdo tak neměl ani tušení o tom, co doma ve skutečnosti provádí. Až po dlouhých letech na to přišla policie, kterou celá událost zaskočila stejně jako lidi z Edwardova okolí.

Výrobky z lidské kůže

Když jednoho dne zmizela majitelka místního železářství a na podlaze v obchodě se našly stopy krve, policisté velmi rychle objevili důkazy o tom, že zde nedávno Edward nakupoval. Proto se ho rozhodli prošetřit. A šokovalo je, co je v jeho domě přivítalo.

Zápach, který je udeřil do nosu, se brzy vysvětlil. V několika místnostech totiž byly na policích vystaveny lidské kosti, lebky napíchané na kůlech a orgány v nádobách. Nejhorší ze všeho ale byly výrobky z kůže, kterými měl Edward Gein vyzdobený byt. Šlo o čalounění křesel a gauče, korzety, legíny, ale i odpadkové koše nebo různé masky.

Gein to celé vysvětlil tak, že se chtěl pro jednou cítit doslova jako v matčině kůži. Její vraždou proto začal, ale kůže mu nestačila, tak zabíjel lidí stále víc a víc. Po zatčení mu byla diagnostikována schizofrenie, a zbytek života proto strávil v psychiatrické léčebně, kde také v roce 1984 zemřel.

Zdroj: britannica.com, history.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články