V sudu se našlo mrtvé tělo těhotné ženy. Až 30 let po smrti se zjistilo, kdo za tímto odporným zločinem stál

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
divka v barelu
Zdroj: Profimedia

Reyna Angélica Marroquín mohla být dnes postarší dáma, která by si v klidu užívala důchod. To by její život ale nesměl skončit v roce 1969, kdy byla zavražděna. O tom, jak nešťastnice skončila, se svět dozvěděl až o neskutečných třicet let později.

Ronald Cohen se už několik let snažil prodat dům, a když se mu to konečně podařilo, byl rád, že má tento náročný úkol za sebou. Jediné, co z domu zbývalo odstranit, byl velký sud, který stěhovací firma odmítla odvézt.

Když sud s námahou otevřel, ovál ho odporný puch, který vydávala nechutná zelená tekutina. A v ní plavala bota na podpatku, která byla obutá na kusu nohy.

Žena byla v devátém měsíci

Sud odvezli policisté rovnou k patologovi 2. srpna 1999. Pozůstatky, které v sudu patolog Gerard Catanese našel, patřily mladé ženě, která byla asi 150 centimetrů vysoká.

V zelené tekutině našli i její kabelku. Tělo v sobě nemělo orgány, ale žena byla oblečená. Měla na sobě sukni, vysoké bílé podpatky a leopardí kabát.

Vyšetřovatele její oblečení zmátlo, protože na rok 1999 byla oblečena až moc zastarale. Příčinou smrti byly opakované tupé údery do hlavy, útočník ji napadl zezadu a udeřil zhruba desetkrát těžkým předmětem.

Žena zemřela bez boje. Smutné bylo, že byla v devátém měsíci těhotenství a čekala chlapečka. V ten moment bylo všem jasné, že jde o vraždu.

Milenka z Jižní Ameriky

Identifikovat mladou ženu ale nebylo nic jednoduchého a vyšetřovatelům trvalo dost dlouho, než zjistili, o koho jde. Cohen policii potvrdil, že sud v domě byl, už když ho kupoval.

To samé řekli i předchozí majitelé domu. Policie zjistila, že sud se do domu dostal s prvním majitelem, kterým byl Howard B. Elkins, který ho koupil v roce 1957.

Ten byl i spolumajitelem firmy, jež vyráběla zelenou tekutinu, kterou v sudu policisté našli a ve které bylo namočené mumifikované tělo mladé ženy.

Druhý spolumajitel potvrdil, že Elkins v šedesátých letech udržoval mimomanželský poměr s ženou z Latinské Ameriky, kterých ve firmě pracovalo mnoho. Jak se ale jmenovala, si nemohl vzpomenout.

Muž druhý den spáchal sebevraždu

Když policisté Elkinse našli, muž byl velmi nevrlý a odmítl jim poskytnout vzorky DNA. Policisté mu oznámili, že se vrátí i s povolením.

Druhý den ale zavolala paní Elinks s tím, že její manžel odešel z domu a už se nevrátil. Následně ho našel jeho syn. Elkins se zastřelil ve vlastním autě.

Vzorky DNA byly z jeho těla odebrány a zjistilo se, že je otcem nenarozeného plodu. Jeho sebevražda jen potvrdila jeho vinu, ale na uzavření případu byly potřeba důkazy. Vrah si tak do hrobu odnesl nejen motiv, ale i jméno ženy. To se nakonec podařilo zjistit díky jejímu diáři. Když byl vysušen od tekutiny, policisté v něm našli imigrační číslo.

Pravdu řekla jeho manželce, čekala ji smrt

Následně vyšetřovatelé zjistili, že se jedná o Reynu Angélicu Marroquín. V diáři našli i několik telefonních čísel, včetně jednoho, které fungovalo. V něm se ozvala Kathy Andrade, která byla kamarádkou Reyny.

Obě ženy byly velké kamarádky a Reyna se Kathy svěřila, že má vztah s ženatým mužem, s nímž čeká dítě. Jméno neprozradila, ale jednoho dne zavolala mužově manželce a všechno jí řekla.

Pak zavolala Kathy, které se svěřila, že se bojí o život. Kathy jí nařídila, aby se zamkla v domě, a běžela k ní. V domě ale svou kamarádku nenašla a od té doby ji už nikdy neviděla.

Předpokládá se, že Howard vylákal svou milenku večer před továrnu, kde ji brutálně zavraždil a její tělo natlačil do sudu s barvou. Následně ho vyplnil granulemi, z kterých se vyrábí umělé květiny, a hodil ho do moře. Sud ale vyplaval, a on ho nakonec schoval ve sklepě svého domu.

Její matka zemřela pár týdnů po pohřbu

Tělo mladé ženy bylo převezeno zpátky do jejího rodného Salvadoru, kde byla pohřbena a její matka konečně mohla po třiceti letech zjistit, co se dceři tehdy stalo. S dcerou pravidelně komunikovala, ale v roce 1969 jí Reyna přestala na dopisy odpovídat.

Její matka měla ale noční můry a věděla, že se milované dceři něco stalo. Zemřela jen pár týdnů po pohřbu své dcery a byla pochována vedle ní.

Zdroj: CBS NEWS, Murderpedia.org

Autor: Barbora TurkováSouvisející články