Plesový vrah: Vyvraždil rodinu, pak si v klidu odešel na party. Dodnes však v případu existují nejasnosti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
plesovy vrah
Zdroj: Profimedia

Jeff Pelley je dnes známý jako plesový vrah. Trvalo ale dlouhé roky, než byl shledán vinným z vyvraždění celé rodiny. Přitom důkazy hovořily jasně už od začátku, policii se ale nedařilo získat takový, který by tehdy ještě mladíka dostal za mříže. Než byl Jeff zatčen, stihl dokonce založit rodinu.

Psal se rok 1989. Když se jednoho dne nedostavil Bob Pelley do kostela na ranní mši, bylo to divné mnoha lidem. Tohle mu totiž nebylo podobné. A tak se několik vesničanů zašlo podívat k němu domů. Kvůli zamčeným dveřím přivolali policii, která vnikla dovnitř násilím, jak tehdy informoval server cbsnews.com.

To, co kriminalisté objevili, je šokovalo. Na podlaze ležel zastřelený nejen Bob, ale také jeho manželka Dawn a dvě dcery. Oblast byla ihned uzavřena a začalo rozsáhlé vyšetřování. Místem se navíc šířila panika, protože mnoho vesničanů bylo přítomno a viděli, co se stalo.

Tři podezřelí

V domě nebyla jediná známka násilného vniknutí. Navíc trajektorie střely prozradila, že vrah střílel z ložnice, nikoli od vchodových dveří.

Policie tak podle Sandhill Express ihned začala podezírat tři lidi – všichni tři byli členy rodiny. Šlo o dvě dcery a jednoho syna, kteří tehdy s rodinou žili.

První podezřelou byla teprve devítiletá Jessica. Kromě toho, že neměla tak malá dívenka důvod střílet, se ale nakonec ukázalo, že přespávala u kamarádky. Druhá podezřelá Jacque dostala od kamarádek potvrzení, že s nimi byla večer ve městě. Zbýval jediný.

Teprve sedmnáctiletý Jeff byl pro policisty známou firmou. Kvůli drobné krádeži měl totiž před časem s policií opletačky. Nakonec sice vyvázl bez postihu, bylo ale jasné, že doma si ho otec srovnal. Kromě hádky a výčitek mu nakonec také zakázal jít na ples.

Usvědčen po 13 letech

Policie podle důkazů ihned tušila, že právě Jeff je vrahem. Jenomže jeho přátelé potvrdili, že přišel k večeru na ples a nechoval se nijak divně. Nikdo z nich si nedokázal představit, že by Jeff vraždil a potom si užíval večírek bez jediného náznaku, že se cokoli stalo.

Trvalo 13 let, než policie našla důkazy, které by před soudem obstály. Tehdy již dospělý muž měl po svatbě a se ženou dokonce založil rodinu. Nakonec byl ale do vězení poslán na 160 let za čtyřnásobnou a nelítostně provedenou vraždu, kterou spáchal jako mladík.

K tomu došlo v roce 2002. Dodnes ale v případu existují nejasnosti, a i když je Jeff za mřížemi, on sám stále tvrdí, že je nevinný.

Případem se kriminalisté doteď zabývají a úplně nebyl vlastně nikdy uzavřen, jak před časem informovala CBS News. I když je většina lidí přesvědčená, že právě Jeff je skutečným vrahem, je tu malé procento šance, že sedí neprávem.

Zdroj: sandhillsexpress.com, cbsnews.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články