Sadistický pár jednu dívku zavraždil, druhou brutálně mučil 7 let. Přesto jeden z viníků nebyl potrestán

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
cameron hooker
Zdroj: Profimedia

Cameron Hooker a jeho manželka Janice provedli v 70. letech minulého století něco, z čeho se většině normálních lidí zvedne žaludek. Společně totiž pár nejprve zavraždil mladou dívku, později se pak oba podíleli na týrání další oběti, kterou mnohokrát zneužívali a dělali s ní věci, které si jen málokdo dovede představit.

Všechno to začalo už v roce 1973, kdy se mladí lidé potkali. Z počátku šlo o skvělý vztah, jenomže Cameron byl rád dominantní a po čase se mu to začalo vymykat z rukou. Svou partnerku bil, ponižoval, škrtil, jednou ji dokonce málem utopil. Ona ho přesto milovala a snášela mu to.

Jednou už si ale řekla, že to dál nedokáže zvládat. Proto se rozhodla sehnat za sebe svému muži náhradu. Nevěděla, do jakého extrému to zajde. Ale už nedokázala jeho erotické choutky sama ustát, a proto mu navrhla svůj šílený plán, se kterým on souhlasil.

Unesli ji, zneužili a zastřelili

Jednoho dne zkrátka partneři naložili do auta náhodnou devatenáctiletou stopařku. Té brzy došlo, že ji nedovezou tam, kam potřebovala. Místo toho se ocitla u nich ve sklepě, kde byla celou noc pověšena za zápěstí u zdi. To nejhorší ji ale teprve čekalo.

Druhé ráno ji totiž Cameron několikrát zneužil, souložil před ní také s Janice. Pak střelil oběť do břicha, a ta po několika minutách ztratila vědomí. Když si byli partneři jistí, že je dívka mrtvá, pohřbili ji poblíž národního parku Lassen.

Druhou oběť roky mučili

Druhou dívkou, která se stala obětí páru, byla teprve dvacetiletá Colleen Stan. Tu společně Cameron a Janice unesli a stejně jako první oběť ji pověsili ve sklepě ke zdi za zápěstí. Jenomže vraždou to tentokrát neskončilo. Zpočátku před dívkou souložili, později ji ale oba začali zneužívat.

Kromě sexuálních praktik, které s nimi byla Colleen nucena provádět, jim také musela sloužit, uklízet jim, vařit a dělat pro ně prakticky cokoli, na co si vzpomněli. Celou dobu musela být navíc nahá a večer ji opět zamykali do sklepa. Dívka snášela mučení v podobě hladovky, ran bičem, elektrošoků i pálení cigaretou.

colleen stan

Zdroj: Profimedia

Navíc jí Cameron vyhrožoval, že pokud se pokusí utéct, jeho lidé se postarají o to, aby to odnesla její rodina. A dívka tak ze strachu před tím, že by ublížila blízkým, raději trpěla a celkem sedm let byla otrokyní v domácnosti dvou sadistů.

Udala ho vlastní žena

Janice to nakonec nevydržela. Vysvětlila Colleen, proč to všechno udělala, že nechtěla být sama obětí. Ujistila ji, že její muž žádné kontakty nemá a že se její rodině nic nestane. Pak sama šla na policii, kde všechno nahlásila. Na základě jejích výpovědí a výpovědí samotné vězenkyně byl muž zatčen.

V roce 1985 tak byl konečně Cameron Hooker shledán vinným. Celkově byl odsouzen k 95 letům vězení. Ačkoli jeho žena se s ním na většině trestných činů podílela, za to, že vypovídala proti němu, byla soudy úplně omilostněna. Dnes žije v Kalifornii, nechala si však změnit jméno, aby ji nikdo nemohl vypátrat.

Zdroj: appeal-democrat.com, oxygen.com, criminalminds.fandom.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články