Služebná zneužila dobroty své paní. Zavraždila ji a její uvařené ostatky pohodila na smetišti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kate webster
Zdroj: Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

V dobách viktoriánské éry nebyly zločiny spáchané ženami příliš časté. Podle všeho jich bylo tímto pohlavím spácháno pouze 15 % z celkového počtu. Přesto se ale našly takové, které se dodnes nezapomněly a svou krutostí mnohé mužské zločiny předčily.

Patří mezi ně i brutální vražda, kterou spáchala Kate Webster. Chudá žena neměla v životě příliš štěstí, ale vždy se postavila na vlastní nohy, využila svou fyzickou sílu a odhodlání a právě díky tomu se jí podařilo přežívat.

Její odhodlaná povaha se zalíbila bohaté dámě Julii Martě Thomasové. Ta ženu přijala jako služebnou, ačkoli ji vyloženě nepotřebovala. Pokoušela se jí pomoci, protože viděla, jak moc se chudá žena snaží začlenit do společnosti.

Rozdílné povahy

Kate s Julií bohužel byly úplně odlišné. Kromě toho, že jedna pocházela z chudé rodiny a druhá z bohaté, odlišovalo je i mnoho dalších věcí. Zatímco Kate byla spíš rázná a byla to žena poměrně velké síly, Julie byla naivní slabá žena, která ale chtěla pomáhat chudým.

Nebylo tedy divu, že se obě ženy začaly hned po pár dnech ve stejné domácnosti hádat. Julie samozřejmě mohla Kate vyhodit, ale stále doufala, že jí dokáže pomoci a změní její život k lepšímu. Bohužel se to nestalo.

Jednoho dne se Kate Webster opila a se svou paní se pohádala. Ta se služebnou snažila uklidnit, bohužel ale Kate využila své tělesné převahy a shodila svou paní ze schodiště do přízemí. Pak za ní doběhla a udusila ji. Bylo to pár hodin poté, co se ji pokusila Julie vyhodit.

Ostatků se nezbavila příliš důmyslně

Kate se samozřejmě obávala, co se stane, pokud se na její činy přijde. Aby se těla zbavila, rozřezala ho na malé části, které uvařila a pak je v noci odnesla na smetiště. Jenomže do druhého dne je proudy vody z deště vyplavily na ulici.

Netrvalo dlouho a vyšetřovatelé přišli na to, komu tělo patří a kdo je vrahem. Kate totiž na sebe vzala totožnost své paní a její šaty a šperky rozprodávala. Jenomže mnoho lidí ji poznalo, a nakonec tak byla Kate postavena před soud.

Před ním stanula s naprosto kamennou tváří a bez jediné emoce. Neprojevila tedy žádnou lítost a nakonec byla odsouzena k trestu smrti.  Ačkoli tak v době jejího života zločiny prováděné ženami nebyly příliš časté, ona se stala vražedkyní, na kterou se nezapomíná dodnes.

Zdroj: oldbaileyonline.org, exhibitions.lib.cam.ac.uk, murderpedia.org

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články