Vražda Versaceho: Za smrtí návrhářského génia stojí mladík, který svého přítele ubil kladivem. Motiv tohoto ohavného činu si vzal do hrobu

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Versace Gianni
Zdroj: Profimedia

Světoznámý návrhář Gianni Versace se zrovna vracel domů, když k němu přišel Andrew Cunanan a chladnokrevně ho popravil dvěma ranami do hlavy. To ale nebyla jeho první vražda. V té chvíli už měl za sebou čtyři mrtvé muže. Dodnes ale společností rezonuje otázka: Proč? Co mladíka k vraždám motivovalo? To zůstává dodnes záhadou.

Gianni Versace se narodil 2. prosince roku 1946 v Itálii. Měl staršího bratra a mladší sestru. Jeho matka vlastnila krejčovský salón, ve kterém se rád pohyboval, a to už od útlého dětství. Podle některých zdrojů navrhl své první šaty, když mu bylo pouhých deset let.

Značka Versace

Nikoho nepřekvapilo, že když byl starší, začal se živit jako krejčí. Rychle se vypracoval a když mu bylo 25 let přestěhoval se do Milána, kde začal navrhovat šaty pro renomované firmy. To mu ale nestačilo, a tak o pět let později založil společně se svými dvěma sourozenci oděvní značku Versace.

Jeho modely byly odvážné a velmi sexy. Sám se nikdy netajil tím, že je gay, což dokázal zakomponovat i do své práce. V 80. a 90. letech byl na vrcholu své kariéry. Oblékal řadu lidí, od princezny Diany po nespoutanou Madonnu. Jeho zběsilé tempo přerušila v roce 1994 rakovina. Po několikaměsíční pauze se opět vrátil k práci.

15. července roku 1997 si Versace skočil na kávu a pro noviny. Jeho přítel Antonio D’Amico zůstal doma. Když se vracel domů, tak ho přímo před dveřmi jeho vily zasáhly dva výstřely. Oba mířily přímo do hlavy. Kolemjdoucí okamžitě zavolali záchranku, bohužel Versace zemřel ještě v sanitce.

Cesta mezi celebrity mu nevyšla

Andrew Cunanan se narodil 31. srpna roku 1969 v San Diegu. V mládí působil jako bezproblémový chytrý kluk, údajně měl IQ kolem 147. Později si začal uvědomovat svou homosexualitu a začal navštěvovat gay kluby. Po vystudování historie na univerzitě se přestěhoval do San Franciska.

Podle lidí z jeho okolí se zoufale snažil dostat mezi tamější smetánku, přátelil se s herci a modelkami a utrácel spousty peněz.

Často býval spatřen v doprovodu starších solventních mužů, předpokládá se tedy, že se živil jako luxusní prostitut. Neměl žádný záznam v trestním rejstříku. Pak se ale vše změnilo. Co ho k následujícím činům vedlo, není dodnes jasné.

Vražedná cesta

27. dubna 1997 se vydal za Jeffreym Trailem, známým svého bývalého přítele Davida Madsona, a brutálně ho ubil kladivem. Týden nato bylo nalezeno i tělo samotného Madsona — Cunanan ho střelil do zad a hlavy a hodil do jezera. Následně odjel do Chicaga, kde brutálním způsobem ubodal postaršího projektanta Leeho Miglina. Vzal si jeho auto a odjel.

O čtyři dny později se rozhodl vyměnit auto, na hřbitově ukradl pick-up, jeho majitele, správce hřbitova, zastřelil. V té době už patřil mezi 10 nejhledanějších zločinců.

Přesto se mu podařilo dva měsíce se schovávat na Floridě. Zde ho poznal zaměstnanec rychlého občerstvení, než ale policie dorazila, byl už pryč. Za čtyři dny zavraždil svou poslední oběť — slavného návrháře Gianniho Versaceho.

Motiv zůstává záhadou

Motiv mladíka je dodnes nejasný. Policie ho totiž našla deset dní po vraždě mrtvého. Spáchal sebevraždu stejnou zbraní, jakou zabil všechny své oběti.

Policie zjistila, že první tři oběti znal, a možná tak byla motivem žárlivost. Správce zabil zřejmě pouze kvůli autu. Ale proč zabil návrhářského génia, nikdo netuší. Ač byli oba homosexuálové, nikdy nebylo doloženo, že by se vůbec znali.

Zdroj: History.com, Wikipedia

Autor: Markéta MladáSouvisející články