Tereza Ramba si zahraje matku alkoholičku. Sama se snaží děti z každé situace raději „vymazlit“

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tereza Ramba
Zdroj: Nextfoto

Režisér Dan Svátek v poslední době pracuje na snímku s názvem Zápisník alkoholičky. Ten zachycuje příběh Michaely Duffkové a jejího boje s alkoholem. Hlavní roli ve filmu si zahraje Tereza Ramba. Pro tu je hraní v podobném snímku velkou výzvou.

„Po dlouhé době a času stráveném s dětmi na mateřské je to velká změna, pracovat zase na takto náročné postavě. Začínám se ale těšit na psychický ponor do této role, je to výzva,“ říká herečka podle serveru Expres.

Alkohol má na ženy s dětmi úplně jiný vliv

Podle Terezy je velký rozdíl v tom, kdo alkoholu podlehne. Problémy samozřejmě způsobí i mužům, ženy s dětmi jsou ale rizikovou skupinou.

„Ženy na mateřské denně vídají jen své děti a večer manžela,“ říká Ramba v rozhovoru pro Český rozhlas Dvojka. Ona sama se s manželem v péči o děti střídá, uznává ale, že kdyby byla na mateřské sama, asi by to pro ni bylo psychicky velmi náročné.

„Není to snadné, když to žena takto zvládá sama. A možná muž potom není schopen u ní problémy s alkoholem odhalit. Protože když přijde domů, jeho žena spí a jemu to divné nepřijde,“ myslí si herečka.

Ona sama zastává názor, že z jakékoli situace se dají děti „vymazlit“.

„I mně se někdy válí děti v nákupáku na zemi, ale právě v této situaci pomáhá tulení a mazlení,“ vysvětlila. Doplnila, že sama má s dětmi trpělivost a téměř nikdy na ně nekřičí.

V roli alkoholičky působí skvěle

Tereza se dokáže v novém snímku do role alkoholičky vcítit. Podle kolegů i samotného režiséra je pro ni jako stvořená.

„Divák musí uvěřit, že se to naší hrdince, ať už ji hraje kdokoliv, opravdu stalo. Tereza mě ale přesvědčila svým herectvím, přirozeností, a hlavně velkou touhou se do tohoto nelehkého úkolu ponořit. Myslím, že se diváci mohou těšit na silné herecké výkony,“ sděluje své pocity režisér v tiskové zprávě.

„Měla jsem již možnost vidět Terezu na natáčení a je skvělá, opravdu jsem velmi rada, že roli, i když je velmi složitá, vzala,“ popisuje potom sama blogerka Michaela Duffková.

Zdroj: Český rozhlas Dvojka, Expres

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články