Téhle holce žiletka nic neříká. Dokonce vás nechá pohladit svůj zrzavý plnovous

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
bethany burgoyne
Zdroj: Profimedia

V dnešní době jsou lidé poměrně otevřeni všemu. Pokud si nějaká žena neoholí nohy, je to ale stále pro většinu lidí nepřirozené a pravděpodobně se najde hodně těch, kteří si toho venku všimnou a budou to komentovat. I tak ale dnes existuje řada lidí, kteří zkrátka nějaký ten chloupek neřeší.

A k těm se řadí i Bethany Burgoyneová, které je dnes 30 let. U ní ale nejde o to, že by si jen neholila nohy či podpaží a občas tak pohoršila nějakého toho kolemjdoucího. Ona se totiž svým nadměrným ochlupením po celém těle rozhodla proslavit a bojovat s ním proti stereotypu.

Mnozí si ji pletou s mužem. Rodina jí říká, že by se sebou měla něco dělat a stydí se za ni. Ona ale po všech těch letech, kdy se jí ostatní smáli, i když si na sobě dávala záležet, přestala brát v potaz, co si o ní svět myslí. Považuje se za originál a také se tak chová.

bethany

Zdroj: Profimedia

Fousatá dáma

Bethany trpí syndromem polycystických vaječníků. Jedná se o nemoc, která v těle vytváří hormonální nerovnováhu a díky tomu tvoří i u žen nadprůměrné ochlupení na celém těle, především pak na nohách, na bradě, nebo v oblasti pupíku.

Ve skutečnosti tato nemoc postihuje zhruba jednu z deseti žen, u většiny se ale neprojeví tak výrazně. Bethany je ale opravdu zarostlá se vším všudy. Dříve se za to styděla. Kdykoli se oholila, za dva dny měla chlupů ještě více než předtím. A když náhodou některý den nestíhala použít žiletku, lidé kolem se jí smáli.

V roce 2020 se ale Bethany rozhodla, že už ji takový život nebaví. Pokud se jí lidé mají smát, tak ať je to pořádně a ať z toho alespoň něco má. Žena se ostříhala nakrátko, aby vypadala ještě více jako muž. A na sociálních sítích si založila profil, na kterém propaguje přirozený život bez holení a depilace.

Nechává si hladit plnovous

„Poznala jsem celou řadu žen, které mě obdivují. Které by si přály být jako já. A tak jim radím, aby byly. Nic na tom není. Žijeme ve světě stereotypů, ale dá se s tím bojovat,“ píše Bethany, která doufá, že svým jednáním přesvědčí nejen ženy, ale také muže, aby neodsuzovaly člověka jen podle vzhledu.

bethany

Zdroj: Profimedia

Když Bethany někdo potká na ulici a díky její sociální síti ji pozná, ona s radostí nechává úplně cizí lidi, aby si pohladili její plnovous. Někteří si myslí, že to přináší štěstí, jiní to dělají jen ze zvědavosti. A někteří ji samozřejmě budou navždy odsuzovat, s tím se ona ale už smířila.

„Mnoho lidí má problém s tím, že je někdo jiný. Ale kdybychom byli všichni stejní, byla by to nuda. Někdy mám dojem, že mi ostatní jenom závidí, že se nestydím za to, jaká jsem,“ dodává žena. Tvrdí také, že jinak má záliby ženské a ani s její sexuální orientací nemá vzhled nic společného, jak si mnoho lidí myslí.

Zdroj: dailymail.co.uk, Profimedia, courtauld.ac.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články