3 lidé, kteří přežili vlastní smrt: Těžko uvěříte, že tyto příběhy se skutečně staly

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
smrt
Zdroj: Shutterstock

Smrt člena rodiny je vždy bolestivá událost, která blízké rozpláče a na nějaký čas jim tím úplně změní život. Jenomže když někdo zázračně ožije, je to zaručeně daleko větší šok. Pokud si říkáte, že se něco takového může stát jen ve filmu, mýlíte se. Tyto tři příklady to potvrzují. A některé z nich jsou doslova šokující.

Ve filmech existují zombie nebo lidé, kteří se záhadně vrací ze záhrobí. To ale není tento případ. Tito lidé skutečně doslova ožili po své vlastní smrti. Několik dní potom, co byli prohlášeni za mrtvé, se dokázali navrátit do plnohodnotného života. Jejich příbuzní nejspíš dodnes netuší, zda měli být šokováni, nebo potěšeni.

Je to vůbec lékařsky možné? Ačkoli si vědci nad každým z těchto příběhů lámou hlavu, je skutečně prokázáno, že se nejedná jen o výmysl, ale o událost, která se opravdu stala. Někteří to považují za boží dar, jiní za náhodu, někdo zase za pochybení lékařů.

Odmítnutý snoubenec

V roce 1993 měl mladý pár těsně před svou svatbou vážnou dopravní nehodu. Ačkoli se nevěstě jako zázrakem podařilo přežít jen s malými zraněními, její snoubenec bohužel zemřel. Probral se až v márnici, kde křikem přivolal pomoc. Lékaři ho po prohlídce propustili domů.

Mladík se tak mohl vrátit ke své dívce. Ta ho bohužel odmítla, protože si myslela, že je zombie a že je jeho vzkříšení nějakým špatným znamením. Lékaři ještě mnohokrát muže kontrolovali, nikdy se jim ale nepodařilo zjistit, co se s jeho tělem ve skutečnosti v márnici mohlo stát.

Pohřbený a vykopaný

Psal se rok 1937 a mladík, který měl nehodu na motorce, v nemocnici podlehl velmi závažným zraněním. Příběh by nezněl nijak zvláštně. Muž byl pohřben třetí den po nehodě. Jelikož ale bylo jeho tělo pojištěno na 200 000 liber, otec ho nechal další den vykopat, aby byla určena skutečná příčina smrti.

Při tom překvapilo pověřené pracovníky chrčení, které vycházelo z mladíkova hrdla. Poté, co bylo zjištěno, že muž dýchá, byl převezen do nemocnice. Tam byl uveden do umělého spánku a po několika týdnech pozorování se ho podařilo lékařům probrat a mohl se vrátit do běžného života.

Probuzen při pitvě

Muž, který měl na dálnici automobilovou nehodu, vyděsil svoji ženu hned dvakrát. Nejprve jí totiž policie volala, aby identifikovala jeho tělo. Když žena přijela do nemocnice, na pitevním stole potvrdila jeho identitu. Jenomže po pár minutách ji čekal další šok.

Muž se totiž po několika řezech do obličeje probral. Se svou ženou pak mohl z pitevny odejít. V médiích se později chlubil nejen příkazem k pitvě, ale také svou zjizvenou tváří, která byla způsobena částečně nehodou, částečně pak nařízenou pitvou.

Zdroj: YouTube, TikTok

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články