Anička Slováčková odhalila svoje vnitřní démony. Dáda Patrasová ji v tom nepodpořila

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Anna Julie Slovackova
Zdroj: Profimedia

Někdy je těžké mít slavné rodiče, někdy je to zase pro dobro věci. Anna Julie Slováčková si ve svém životě prošla oběma těmito fázemi. Jako dcera slavné herečky Dády Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka si už v dětství prožila své, teď je ale za své rodiče ráda. Promluvila o tom v pořadu 13. komnata.

Všechno to podle Anny začalo už na základní škole. Neměla úplně dokonalou postavu a kromě dětí, které dovedou být někdy v tomto ohledu necitlivé, se do ní párkrát pustila i média.

Ona tak začala mít pocit méněcennosti, myslela si, že se nikdy nedokáže vyrovnat své dokonalé rodině.

„V dětství i v pubertě jsem byla baculatá. Bulvár rozebíral to, že nejsem taková ta klasická hezká holčička panenka a že mám kila navíc. Jako malá jsem proto velice často měla pocity méněcennosti.

„Řeším to doteď. Když slyší dítě ze všech stran, že je tlusté a mělo by zhubnout, k ničemu dobrému to samozřejmě nevede,“ svěřila se Slováčková.

Od 15 u psychologa

Když bylo dívce 15 let, rodiče ji poprvé vzali k psycholožce. Doktorka Annu ujistila, že deprese a problémy s tím, že vypadá špatně, odezní s pubertou. Navíc se ji pokoušela přesvědčit, že je dokonalá taková, jaká je, a že vlastně vůbec zle nepůsobí.

„Kvůli tomu, že máma a táta jsou známí, byl u nás v rodině vždy velký tlak jak na mě, tak i na bráchu. Bylo těžké se rodičům s čímkoliv zavděčit. Cokoliv jsme udělali, našlo se na tom sto chyb,“ vzpomíná žena, ze které se nakonec stala slavná zpěvačka.

Maminku na natáčení 13. komnaty však nepozvala. Vztahy mezi nimi prý nejsou nejlepší, Patrasová chyběla i na křtu svého alba, kde nechyběl otec ani bratr. Ačkoliv to vypadá na senzaci, Dáda byla v době natáčení pořadu dle Aha! u moře, takže se ani účastnit nemohla.

Rakovina

Když bylo Slováčkové dvacet, poprvé si nahmatala bulku v prsu. Sice se nakonec ukázalo, že šlo o nezhoubný nádor, jenomže po čase se objevil nový v druhém prsu a ten se ukázal jako zhoubný.

Zpěvačka se začala najednou mnohem více věnovat rodině, oporou jí byl i bratr Felix.

Podstoupila několik operací, hudba a rodina pro ni v tomto těžkém období byly tím nejdůležitějším. Ona si uvědomila, že je na světě ráda, že je v něčem dobrá a že se díky tomu také drží na vlastních nohách. Nemoc ji sice připravila o hodně, ale mnoho jí také dala.

Anna si tehdy řekla, že pokud se uzdraví, je to nová šance k tomu, aby se jí podařilo dostat do kondice nejen tělo, ale i její psychický stav. A nakonec se jí opravdu povedlo nad nemocí zvítězit. Když se na konci roku 2020 dozvěděla od lékařů, že je zdravá, vedlo ji to k vydání její první sólové desky.

„Kdyby nade mnou rodiče neměli celý život pevnou ruku, nikdy bych nebyla tam, kde teď pracovně jsem. Mám vnitřní démony, temné myšlenky a věci, které mi ubližují a se kterými se budu ještě nějaký čas určitě rvát. Ale na druhou stranu bych v tom životě nic nevyměnila. Ani to nejhorší, ani to nejlepší,“ svěřila se Slováčková závěrem.

Zdroj: Česká televize, idnes.cz
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články