Hana Zagorová našla zázračný lék na postcovidový syndrom. Tohle zpěvačce nesmírně pomáhá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
hana zagorova
Zdroj: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Hana Zagorová je legenda české hudební scény už dlouhé roky. Zpěvačka, herečka a moderátorka letos v září oslaví své 75. narozeniny, a není se proto čemu divit, že se o ni fanoušci bojí. A to i přesto, že je na svůj věk ve skvělé kondici a pravidelně vystupuje před davy nadšenců.

Když loni prodělala nemoc covid-19, musela být na nějaký čas hospitalizována v nemocnici. Tehdy se o ni báli nejen fanoušci, ale také její manžel, operní zpěvák Štefan Margita. Po nějaké době sice byla zpěvačka propuštěna do domácí péče, problémy ale přetrvávají prakticky dodnes.

Podle Margity trpí Zagorová postcovidovým syndromem. Necítí se dobře, je zesláblá a rozhodně není připravena na to, aby vyrazila mezi lidi na nějaké velké vystupování. Proto byla nucena zrušit některé naplánované koncerty. Tím ale samozřejmě vyděsila mnohé fanoušky.

Je mi to strašně líto

„Moji milí, vzhledem k mému zhoršenému zdravotnímu stavu v důsledku loňského prodělání covidu, musím respektovat doporučení lékařů a bohužel zrušit od 5. 8. do 30. 10 .2021 veškeré svoje koncerty. Je mi to strašně líto,“ napsala Zagorová na svých oficiálních stránkách.

Ačkoli měla zpěvačka v plánu hned několik vystoupení, po dlouhém přemýšlení se je nakonec rozhodla raději zrušit. Ví totiž, že zdraví má člověk jen jedno a ona by se se svém věku měla šetřit. Předpokládá, že se díky odpočinku bude moci brzy na scénu vrátit.

Fanoušky její vzkaz vyděsil a začali se zajímat, co se stalo. Proto je na internetu ona i Margita museli neustále dokola uklidňovat, aby nevznikly nějaké povídačky o tom, že se Zagorová chystá skončit kariéru, nebo že je na tom hůře, než ve skutečnosti je.

Zázračný lék

Jelikož zpěvačka řadu let trpí nemocí krve, začala se celá řada lidí bát, aby nebyly problémy po nemoci s covidem jakkoli spojeny s tvorbou krevních sraženin a neohrožovaly Hanu Zagorovou na životě. Nakonec ale umělkyně poslala fanouškům jenom dobré zprávy.

„Děkuju, děkuju, děkuju! Ani nevíte, jak mě potěšily ty stovky vašich vzkazů. Strašně jste mi pomohli! Mám vás hrozně ráda a těším se, až se zase uvidíme,“ napsala o pár dní později Zagorová a zdůraznila, že nic nevyléčí problémy tak, jako podpora fanoušků, která je zázračná.

V současné době sice není Hanka ještě zcela v pořádku, je ale stabilizovaná a dbá na své zdraví. Doufá, že se brzy bude moci na jeviště vrátit a fanouškům poděkovat osobně. A my věříme, že to vyjde a že se s ní zase brzy někde uvidíme. Držíme palce ve zdravotním i pracovním životě.

Zdroj: ahaonline.cz, zagorovahana.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články