Karel Gott na fotce se svou maminkou. Víme, jaká byla Marie Gottová zamlada kráska

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
karel gott
Zdroj: Profimedia

Karel Gott sice zemřel v roce 2019, ale jeho hity a jeho životní příběh nikdy nezestárnou. Ve věku 80 let připravila český národ o tento poklad akutní leukémie. Zpěvák ale přežívá dál ve všech svých písních a knihách, kterými se proslavil.

Zprvu jako zpěvák nezaujal. Vyučil se elektromontérem. Vystupoval v klubech, ale nemyslel si, že někdy bude slavný. Později se díky svému hlasu dostal k divadlu, a nakonec se stal mnohonásobným zlatým a stříbrným slavíkem.

Na svém kontě má celkem 42 slavíků. Známe ho díky hitům Trezor, Cesta rájem nebo znělce k večerníčkové pohádce Včelka Mája. Jeho maminka, která z něho vychovala tak úžasného muže, na něj byla velmi hrdá.

Rodinnou podobu nezapřou

Fotografie Karla Gotta a jeho maminky si na Instagramu okamžitě získala velkou oblíbenost. Na černobílém snímku se mladý Gott usmívá a drží za ruku ženu, která byla v mladém věku kráskou, po které jistě muži toužili.

Ona si ale vybrala jediného: Karla Gotta staršího, se kterým se jí narodil syn, který se stal legendou. A i když si Karel se svým otcem nějaký čas během života moc nerozuměl, na svou rodinu nedal dopustit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 𝒎𝒊𝒍𝒖𝒋𝒆𝒎𝒆.𝒌𝒂𝒋𝒖 (@kaju.milujeme)

Podle fanoušků jsou si Gott s maminkou velmi podobní a z fotky je vidět, že jednomu na druhém velmi záleželo. Karel zdědil po mamince oči i úsměv a ona na něho podle všeho byla už od počátku pyšná za to, že si šel za svým snem.

Podporovala ho odmalička

S matkou měl Karel Gott podle svých slov mnohem lepší vztah než s otcem. Ona ho podporovala ve všem, pro co se rozhodl. Ze začátku to bylo malování, později i zpěv. Jen díky ní se podle mnohých dostal ve své kariéře tak daleko.

Matka Karla Gotta si vždy přála vnoučata a údajně to svému synovi hodně kladla na srdce. Bohužel se nikdy nedozvěděla, kolik vnoučat měla. Nemanželskou dceru jí zpěvák zatajil.

Kdyby prý Gott věděl, že mu tak brzy zemře, nikdy by jí nelhal. Marie Gottová přišla o život v roce 1977 v 66 letech. Zemřela na infarkt a pro Karla to byl šok, ze kterého se dostával dlouho.

Zdroj: wikipedia.com, Instagram, slavik-karel-gott.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články