Po dceři Mileny Dvorské se slehla zem. Tato žena nejspíš stále žije v sektě se samozvaným Mesiášem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
milena dvorska
Zdroj: Josef Strouhal / Právo / Profimedia

Milena Dvorská se proslavila jako česká herečka, kterou si lidé pamatují především z pohádky Byl jednou jeden král. Její život ale bohužel nikdy pohádkový nebyl. Ve velmi mladém věku se jí narodila dcera, které se nedokázala věnovat. Ona jí to pak už nikdy neodpustila. Nakonec nikdo ani neví, kde je jí konec.

Milena Dvorská si vždy přála být herečkou. Když jednou do jejího rodného města zavítal Jan Werich, ona za ním běžela pro autogram. Jemu se natolik zalíbila, že jí nabídl roli ve zmiňované pohádce. A od té doby se začala Milena věnovat herectví. Během toho také studovala na DAMU, kde potkala budoucího otce své dcery.

Když se páru narodila holčička, Milena zůstala na její výchovu sama. Její partner si totiž dítě nepřál. A tak byla malá Lucie až do šesti let vychovávána prarodiči, protože její vlastní matka se potřebovala soustředit na studia a kariéru. Později se o ní sice snažila starat, ale těžko se nahrazovaly všechny ty roky předtím.

Znovuzrozený Mesiáš

I když si s dcerou nebyla příliš blízká, měla ji ráda. Když se Lucie zamilovala a o dva roky později se svým přítelem odešla z domu, herečku to silně ranilo. O to více, že šlo o podivnou situaci, která je vlastně dodnes téměř nevysvětlitelná. Luciinou láskou se stal Jan Dvorský.

Jenomže ten si brzy začal říkat úplně jinak. Přečetl si totiž knihu s názvem Ve světle Pravdy: Poselství Grálu. Ta ho ovlivnila natolik, že si o sobě začal myslet, že je znovuzrozený Mesiáš. A tomu zasvětil celý život. Kupodivu ho v tom Lucie podporuje a následuje ho.

lucie dvorska rodina

Zdroj: Profimedia

Jan se přejmenoval na Parsifala Imanuela. Pak založil sektu, do které s ním vstoupila i Lucie. Má se podle všeho jednat o sektu lidí, kteří přežijí Tisíciletou říši a konec světa. Lidé se na příkaz novodobého Mesiáše začali zbavovat majetku a zpřetrhali rodinné vazby. A stejně tak i Lucie.

Smrt matky jí nepřekvapila

Sekta připravila Milenu Dvorskou nejen o dceru, ale také o osm jejích dětí, které se Lucii a Parsifalovi narodily. Dokonce i na jejich jménech se projevuje, že pár prožívá něco, co si normální člověk ani nedovede představit. Potomkům totiž dali jména Josefie, Medea, Ignác, Jordán, Xaver, Silvestr, Julie, Manuel a Glórie.

V současné době není jasné ani to, kde se Lucie s partnerem a dětmi nachází, ani to, co dělají nebo z čeho se živí. S jejím odchodem se matka nikdy nesmířila, bohužel se ale už do její smrti nestihly usmířit. A podle všeho to dceru ani nemrzí.

Když Milena Dvorská v roce 2009 zemřela, Lucii to nijak nezasáhlo. Dokonce do médií prohlásila, že se není čemu divit, že její matku potkala smrt. Prý hodně kouřila, a měla proto předpoklady umřít už v mladším věku.

Zdroj: ahaonline.cz, wikipedia.org, ceskatelevize.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články