Eva Decastelo řekla, kdo by se jí líbil jako prezident. Mnoho Čechů by s ní souhlasilo

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
eva decastelo
Zdroj: Profimedia

Moderátorka a herečka Eva Decastelo v nejnovějším rozhovoru prozradila spoustu zajímavých informací. Vyjádřila se k očkování, volbám i tomu, koho by nejraději viděla na Hradě. Je to jméno, s kterým by určitě někteří lidé souhlasili.

Decastelo je známá svým pozitivním přístupem k životu a zdravým životním stylem, který vede. Propadla otužování, přírodní kosmetice a celkově vědomě posiluje svou imunitu.

V nedávném rozhovoru pro magazín Revue serveru iDNES.cz řekla, že se nechává očkovat proti chřipce. „Byla jsem se očkovat před pár dny. Já se očkuju každý rok pravidelně,“ uvedla.

„Vzhledem k mé profesi, kde přicházím denně v divadle, při moderování do kontaktu se stovkami, občas i tisíci lidmi, je riziko nákazy u mě mnohonásobně vyšší než u normálních profesí. Takže já potřebuji cokoliv, co mi pomůže,“ prozradila.

Na Hradě by se jí líbil oblíbený moderátor

Padla i otázka na politickou situaci spojenou s výsledky voleb. Decastelo řekla, že jí je vlastně jedno, kdo volby vyhrál, ale že je hlavně ráda, že si lidé uvědomili, že tvoří budoucnost.

Třeba syn jejího manžela Reného z prvního manželství Eliáš už oslavil osmnácté narozeniny, a tak i on mohl volit. Neváhal, zda jít, což moderátorku velmi potěšilo.

A koho by si představovala na Hradě? Už mnoho let má jasno v tom, že by se jí jako prezident líbil herec a moderátor Marek Eben.

„Já si ho pamatuji z Kamarádů, kde hrál Válečka. Mně to bylo hrozně sympatické, jak byl takovej kulaťoučkej, odstrkovanej, ale vlastně hrozně fajn. Ve finále je z něj férový, noblesní muž a já si myslím, že jako prezident by nám neudělal ostudu,“ vysvětlila Decastelo, proč by volila právě člověka, který provádí pořadem StarDance nebo zpívá ve skupině Bratři Ebenové.

Kandidaturu nezvažuje a necítí se jako ztělesnění ctnosti

Dle agentury STEM/MARK a jejího šetření z letošního března a dubna by s její volbou Češi souhlasili. V prezidentském křesle by jej v daném průzkumu rádo vidělo 16 % dotázaných, druhá skončila senátorka Miroslava Němcová s 12 % procenty.

Eben ale kandidaturu nezvažuje, což řekl už v minulosti, kdy se jeho jméno v souvislosti s touto záležitostí objevovalo. Oblíbená osobnost nejen televizních obrazovek si sama sebe na Hradě nedokáže představit hned z několika důvodů.

„Ten člověk by měl úplně potlačit své ego a být služebníkem národa. Já takové sklony k obětování nemám. A ti, co to dělají, už vůbec ne,“ řekl v roce 2016 pro Český rozhlas Dvojka.

V něm zároveň přiznal, že je poměrně líný, a to, že je ztělesněním ctnosti, je jen legenda, kterou někdo vytvořil. Prý používá sprostá slova. Dále prozradil, že není cílevědomý a pracovitý jako jeho tatínek.

Zdroj: revue.idnes.cz, dvojka.rozhlas.cz, novinky.cz

Autor: Marek SlaninaSouvisející články