Jitka Zelenková vtipně glosuje, že se to ještě nechystá zabalit. Ani na Dušičky nechce myslet na nejhorší

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jitka zelenkova
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Dnešní datum je pro mnohé smutným dnem, při kterém vzpomínají na všechny zesnulé. Na Dušičky bychom měli navštívit hroby svých blízkých, zapálit svíčku a zavzpomínat na ně. Nikdo z nich by si ale nepřál, abychom byli my pozůstalí smutní, a měli bychom proto myslet spíše na veselé vzpomínky s nimi.

Že jsou Dušičky dnem, kdy by se člověk neměl nad smrtí trápit, si myslí i Jitka Zelenková. Ta na svém Instagramu vysvětlila fanouškům, že ačkoli má na koho vzpomínat a jistě zapálila pár svíček, je lepší brát všechno s humorem, protože jinak by se z toho člověk mohl zhroutit.

Na sociální síti proto sdílela úsměvné video, u něhož v popisku vysvětlila svůj postoj ke smrti. A podle reakcí fanoušků ukázala, že je nejen skvělou zpěvačkou, ale také ženou s velkým srdcem, která se snaží vidět věci pozitivně a s nadhledem.

Naordinovala si veselou náladu

„Já vím, že jsou dneska Dušičky, ale kdybych měla letos se smutkem vzpomínat na všechny, kteří nás v posledních měsících opustili, tak bych se uplakala,“ napsala na svém Instagramu Zelenková. Rozhodla se proto, že se pokusí brát dnešní svátek mrtvých trochu jinak.

„Takže jsem se rozhodla, že si dneska naordinuju veselou náladu a Vám posílám tohle video z výletu do Skryjí, které je staré pár týdnů…  Myslím, že se k dnešku docela hodí,“ dodala. Krátkým několikavteřinovým klipem pak nejspíš zvedla náladu mnoha fanouškům.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jitka Zelenková (@sametovyhlas)

Na videu se Jitka zastaví před hřbitovní bránou a zamyslí se: „Romantický hřbitůvek. Hele, a je otevřeno.“ Pak ale bránu zase zavře a dodá: „Ale já tam nepůjdu. Ještě ne.“ Videem dává najevo, že se to ještě nechystá na světě zabalit, protože má před sebou mnoho dobrého.

Fanoušci tleskají

Tak jako uvažuje Jitka Zelenková, by mělo uvažovat podle všeho více lidí. Její humor je možná sice trochu na hraně, na druhou stranu je pravda, že smutek nic neřeší a lidé by si měli uvědomit, že je toho na světě ještě hodně k vidění. Většina fanoušků tohle její poselství pochopila.

„Jitunko, tleskám,“ píše jedna z fanynek a další se hned přidávají s tím, že má Zelenková pravdu a že je hezké vidět, kolik pozitivní energie v sobě ještě má. I když bychom na Dušičky neměli na zesnulé zapomínat, při zapalování svíčky je spíše třeba myslet na to hezké, co jsme s nimi prožili.

A zbytečně se zabývat tématem smrti nikomu neprospěje. To všechno chtěla Zelenková nejspíš svým krátkým vzkazem říci a zdá se, že se jí to povedlo. Zpěvačka má rozhodně v plánu svými hity i dál šířit dobrou náladu a jen tak se to tu zabalit nechystá.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články