Josef Zíma se svěřil s tím, co ho udržuje naživu. Bojí se ale, že tomu bude po volbách konec

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
josef zima
Zdroj: Profimedia

Během koronavirového lockdownu mnoho lidí trpělo psychickými problémy. Přestali jsme se vídat s přáteli a rodinou, nemohli jsme chodit ven na akce a mnoho našich koníčků bylo přerušeno. Není se tedy čemu divit, že nás to ovlivnilo. A změny nálad se nevyhnuly ani slavným.

Josef Zíma je český herec, zpěvák a dabér. Především hudba pro něho vždy znamenala všechno, jenomže to se v době pandemie změnilo. V jednu chvíli se podle vlastních slov dokonce umělec bál, že už se nikdy na pódium nevrátí. To se naštěstí později nepotvrdilo.

V době lockdownu Zíma podle všeho vyloženě trpěl. Potýkal se s depresemi, měl myšlenky jen na to špatné, bál se toho, zda celá situace vůbec nějak skončí. Dokonce přemýšlel o tom, zda se někdy bude vůbec moci vrátit ke své milované muzice.

Velký strach

„Strach mám velký. Jsem už starší člověk. Ven se moc nedostanu a návštěvy jsem zrušil. Do toho mi chybí publikum a vystoupení. Současná situace není dobrá. Koronavirus mě zkrátka odřízl od světa,“ přiznal se před časem zpěvák médiím.

Později se situace trochu zlepšila, a on se tak mohl k hudbě opět vrátit. To ho udržuje naživu dodnes, i když přiznává, že dodržuje veškerá opatření a dává si extrémní pozor, protože strach ho úplně neopustil. Na období, kdy nemohl koncertovat, vzpomíná nerad.

„Nedovedete si představit, jaký jsem měl život, když jsem jen čuměl do zdi a maximálně jsem dělal rádio, které si mohu připravovat doma. Mám pravidelný sobotní pořad. Jen jsem se musel jednou za měsíc dostavit do Karlína natočit průvodní slovo. To byla jediná moje práce,“ postěžoval si.

Bojí se, že po volbách bude zle

Zíma si teď sice užívá toho, že může zase vystupovat a věnovat se tomu, co ho tolik baví, má ale strach z toho, že jakmile v říjnu skončí volby do Poslanecké sněmovny, lockdown se vrátí a on se opět bude potýkat s psychickými problémy.

„Co dělám? Hlavně účinkuju. Covid nám konečně dovolil vystupovat. Počítám, že to vydrží do voleb. Pak bude zase konec. Teď to nezavřou, museli to uvolnit, aby jim lidé šli k volbám,“ tvrdí přesvědčeně. „Naštěstí od doby, kdy se vystupovat zase smí, mě všude vozili, všude mě dopravili prakticky až před mikrofon,“ dodal s ohledem na svůj zdravotní stav.

Hudba je pro Zímu všechno. Je pro něho odměnou i hnacím motorem, když nemůže koncertovat, přemýšlí o špatných věcech. Proto má strach z toho, co bude, až se zase vláda rozhodne pro nová opatření. Doufá sice, že se to nestane, ale sám tomu moc nevěří.

Zdroj: sip.denik.cz, extra.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články