Lucie Výborná nasadila tykadla a vyrazila do ulic. Chytit si ji můžete i vy

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
lucie vyborna
Zdroj: Profimedia

Lucie Výborná se znovu chystá otevřít již 19. ročník Sbírkových dnů Světlušky. Sama bude přítomna na zahajovací akci na pražském Andělu.

Lucie se Světlušce věnuje již od prvního ročníku. Tentokrát se sbírka bude konat od dnešního dne až do čtvrtečního odpoledne, kdy můžete po celé republice vidět „Světlušky“, které budou vybírat peníze pro slabozraké a nevidomé lidi.

Lucie akci vždy zahajuje a láká ostatní k dobrému skutku

I tentokrát se Lucie uchýlila k propagaci Světlušky na svém instagramovém účtu, kde vyzvala lidi, aby se s ní potkali právě na Andělu, kde ji dnes uvidíte naposledy. Udělala si selfie, na kterém je vidět její čelenka s tykadly, na které je napsáno: „Rozsvítilo se mi. A co tobě?“

Apeluje tak na osoby, které by se mohli do sbírky zapojit. V minulých letech se objevilo na několik tisíc dobrovolníků, kteří se procházeli po menších i větších městech po celém Česku a vybírali peníze.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lucie Vyborna (@lucievyborna)

Světlušce se věnuje od samého začátku

Lucie stála už u samého začátku podpory této nadace. Také už několik let působí na Radiožurnálu, kde má svůj pořad s různými hosty. Na rozhovory se vždy pečlivě připravuje. Loni dokonce vydala vlastní knihu, kterou nazvala Mezi světy – v nich uvedla své zápisky z Alp, Havaje nebo Antarktidy.

Jestli chcete Lucii a její Světlušku podpořit, můžete tak učinit v následujících dnech. Světluška mimo jiné provozuje také kavárnu POTMĚ, kde můžete nevidomé lidi podpořit, a zároveň si užít atmosféru kavárny, ve které nic neuvidíte.

Zdroj: Instagram

Autor: Raina TomanováSouvisející články