Naštvaný fanoušek rozsekl Milošovi z Ulice obočí o dlaždičky. Je neuvěřitelné, kam až jsou někteří schopni zajít

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jiri strebl
Zdroj: Profimedia

Diváci nekonečného seriálu Ulice znají všechny postavy jako své boty. Možná si tak pamatují, jaká byla postava Miloše Knoblocha, když v seriálu začínal.

Jiří Štrébl zavzpomínal na začátky natáčení seriálu. V posledních několika stovkách dílů platí Miloš za sympatického kamaráda, který se u diváků těší velké oblibě. Kam přijde, tam je legrace. Ale nebylo tomu tak od začátku.

V seriálu si prosazoval svou, nechtěl nechat ženu pracovat

Miloš se choval jako typický chlap, který chce svou ženu nechat doma, aby se starala o domácnost a děti a sám by se staral finančně. Jeho první představení v Ulici se tak nesetkalo s velkým úspěchem.

Jak sám herec prozradil, dokonce došlo i k fyzickému napadaní jeho osoby. Od diváků tenkrát dostal pořádný kopec urážek, a tak vzpomínal na první scény, díky kterým se divákům zapsal do povědomí.

„Miloš byl typický mačo, který chtěl mít Evu doma, zatímco on by se o rodinu staral finančně. Jeho mínusem byla přísná výchova, prostě Miloš byl postava z minulého století,“ řekl herec pro Novaplus.cz.

Podle jeho slov ale Miloš nebyl zlý. Fanoušci mu dávali „sežrat“ hlavně scénu se psem malé Emy, který za neznámých okolností zmizel. Herci psali celé dva roky, co psovi udělal, a vůbec mu vyčítali veškeré špatnosti, které se v jeho rodině staly.

Scénář jsem si mohl přepisovat, přiznává Štrébl

Změna Miloše přišla hlavně díky jeho představiteli Jiřímu. „Mohl jsem si pozměnit a doplňovat scénáře, přidal jsem do toho humor. Pořád se snažím, aby se divák zasmál.“

Přiznal také, že lidé ho nejen uráželi, ale dokonce došlo k osobním potyčkám. „Jednou jsem šel do bistra, ujel mi totiž autobus. Bylo šest hodin odpoledne a já se učil text. Seděl tam jeden pán, značně posilněný alkoholem a řval na mě sprostý slova a že jsem prase.“

Jiří se snažil neznámému člověku vysvětlit, že je to prostě jeho práce a říkat to musí. „Nakonec mě na toaletách chytl za hlavu a natlačil mě na dlaždičky. Měl jsem rozseknuté obočí, ale nepral jsem se, to bych nevyhrál,“ směje se oblíbený herec. Dnes už ale jeho postava patří mezi stálice Ulice a lidé ho mají rádi.

Zdroj: TV Nova

Autor: Raina TomanováSouvisející články