Taťána Gregor Brzobohatá promluvila otevřeně o rozvodu. Měla pocit, že je to její vina

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tatana gregor brzobohata
Zdroj: Profimedia

Žádné dítě nenese rozvod rodičů úplně snadno. I když se s tím někteří jedinci vyrovnají lépe a rychleji, zanechá to na jejich duši jizvy. A bohužel se takové smutné případy nevyhýbají nikomu, dokonce ani celebritám. O zážitku z dětství promluvila v médiích modelka Taťána Gregor Brzobohatá.

Manželka českého hudebníka Ondřeje Brzobohatého má za sebou už mnoho úspěchů a před sebou ještě rozhodně slibnou kariéru. Nebylo pro ni ale snadné dostat se tak daleko. Zvláště když rodiče jí místo podpory v dětství přidělali celou řadu problémů.

Byla ještě dítě, když se její rodiče rozhodli ukončit svůj vztah. A jelikož se v rozpadlé rodině nedalo tak úplně žít, musela malá Taťána na čas do péče prarodičů. Jen díky nim prý nakonec všechno ustála a mohla na sobě pracovat už od mladého věku.

Měla jsem pocit, že je to mnou

„Asi jako každé dítě jsem měla nějaké vnitřní pocity, že je to kvůli mně. Ty věci mezi rodiči nebyly korektní a fajn vůči mně, ač se mě snažili chránit. Takže tyhle krůčky k vlastnímu sebevědomí a uvědomění pro mě byly děsně důležité,“ prozradila Taťána.

I když samozřejmě za rozvod nemohla, když je člověk ještě malým dítětem a vnímá jenom hádky rodičů, cítí, že se něco děje, ze všech stran se na něj jen křičí, on ale nerozumí situaci, samozřejmě si začne myslet, že je chyba na jeho straně. Děti z takových rodin mívají často psychické problémy.

Brzobohatá ale všechno ustála. Částečně proto, že jí dal osud do vínku pořádně silnou náturu, částečně pak díky péči prarodičů. Ti se o ni v těžkém období starali, a ona tak nemusela řešit, zda bude s mámou, či tátou, a na čí stranu se vlastně má postavit.

Nahradili mi vlastní rodinu

Ne každý má takové štěstí, aby mohl těžké období přečkat někde, kde bude v bezpečí, a zároveň bude mít pocit, že je vlastně doma. Taťána je proto svým prarodičům za všechno, co pro ni tehdy udělali, dodnes vděčná.

„Mně tahle rodina, babi s dědou, nahrazovala v určitém období tu úplnou rodinu. A díky nim jsem to, co dneska jsem a žiju úplně naplno,“ svěřila se v pořadu Showtime. Babičce s dědečkem již jistě poděkovala mnohokrát, ale v médiích ještě jednou zopakovala, co pro ni znamenají.

V budoucnu by chtěla Brzobohatá udělat vše pro to, aby nikdy nikomu neublížila tak jako její rodiče jí, když se rozváděli. Doufá, že je všechno zlé k něčemu dobré, a mohla si tak vzít z případu alespoň ponaučení do vlastního života.

Zdroj: ahaonline.cz, idnes.cz, zena.aktualne.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články