Tomáš Klus se kvůli Babišovi opět distancoval od Českého slavíka. Má ještě další důvod

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
tomas klus
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Už 19. listopadu se do českých domácností vrátí populární anketa Český slavík a už to vypadalo, že znovuobnovená anketa proběhne bez komplikací. Dva týdny před vyhlášením se ale přeci jen objevil tmavý stín. Tomáš Klus oznámil, že se ankety nezúčastní.

V roce 2012 byli všichni v šoku, když krále ankety Český slavík Karla Gotta sesadil rozcuchaný písničkář Tomáš Klus. Letos mohl na svůj triumf navázat, ale Klus se nakonec rozhodl, že se znovuobjevené soutěže popularity nezúčastní.

Dva důvody, proč se nezúčastní

„Omlouvám se, ale slovo platí. Můj bojkot akcí, kde jakýmkoli způsobem participuje ten svěřenecký fond, se bohužel vztahuje i na vzkříšeného Slavíka,“ napsala Klus k příspěvku s fotografií s Karlem Gottem.

Je to jeden ze dvou důvodů. Ten druhý to na sebe řekne sám. Akce se nezúčastním. Nic ve zlém. Jenom důslednost. V úctě, T.“, napsal zpěvák na své sociální sítě.

Není moc složité rozklíčovat, koho tím svěřeneckým fondem zpěvák myslí. Mediálním partnerem akce je totiž rádio Impuls, který patří do holdingu Agrofert, proti kterému se zpěvák distancuje už poměrně dlouho.

Má něco proti Janečkovi?

To je zřejmě prvním důvodem, co je ten druhý, neřekl.

Někteří fanoušci si mysleli, že zpěvák má něco proti Karlu Janečkovi, který za obnovenou akcí stojí.

„Nevím, ale do některých oblastí politika nepatří. Mám pocit, že Vám vadí každý milionář. A kdo jiný by pak měl akce sponzorovat, než oni? Můžete vy,“ napsala jedna sledující.

Zda to tak je, nebo ne, musí říct Klus sám. I bez něj se ale vyhlášení uskuteční, a to už 19. listopadu na televizi Nova.

Zdroj: Instagram

Autor: Barbora TurkováSouvisející články