Vážná nemoc Pavla Soukupa: Udeřila během bouřlivého manželství a převrátila mu život vzhůru nohama

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pavel soukup
Zdroj: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pavel Soukup dabuje takové hvězdy, jako je Robert Redford nebo Arnold Schwarzenegger. Soukup ale není jen dabér, objevuje se také v televizi, naposledy například v seriálu Cesty domů.

Ve svém životě poznal jak lásku a štěstí, tak nečekané zvraty, nemoci i smrt. Narodil se totiž v soukromé porodnici, kterou hned druhý den obsadili komunisté. Navíc dabér brzy přišel o svého otce, kterého skolil infarkt, když mu bylo 56 let.

Nechtěl na vojnu, a tak vystudoval žurnalistiku

Soukup má vystudovanou žurnalistiku, ale věděl, že novinařinu dělat nechce. Nechtělo se mu ale na vojnu. Podle svých slov zariskoval a vyšlo to. „Já se tenkrát rozhodl prostoduchou dedukcí mezi tím, co nechci. Bravurně jsem psal deseti na psacím stroji, a v soutěži v těsnopise jsem dokonce porazil třicet sekretářek,“ vyprávěl pro Novinky.cz.

K novinařině nakonec přidal ještě herectví, úspěšně absolvoval DAMU a nemusel čekat dlouho, aby se objevil v televizních pořadech. Diváci si ho mohou pamatovat ze seriálů Ordinace v růžové zahradě nebo Náhrdelník. I tak má nejraději dabing, také se věnuje audioknihám.

V soukromém životě prošel hodně etapami. Jeho první manželkou se stala Zuzana Geislerová, spolu mají syna Adama. Ten nešel po vzoru svého otce, ale stal se klavírním virtuózem. Nakonec ale přepravuje bohaté lidí soukromými tryskáči.

Se svou druhou ženou se seznámil v divadle

Jeho druhá žena se jmenuje Isabela a dlouhou dobu spolu hráli v jednom divadle, než u nich přeskočila jiskra. Nový vztah ale začal velmi intenzivně, Isabela brzy otěhotněla a milenci se tak na podzim roku 1989 vzali. Isabela je také herečkou, navíc s argentinskými kořeny.

Již dříve manželé vypověděli, že se často hádali, ale jejich manželství se změnilo poté, co Soukup vážně onemocněl. Praskl mu žaludeční vřed a lékaři mu následně úplnou náhodou našli nádor na tlustém střevě.

Pro iDNES Soukupová řekla: „Mám pocit, že po všech strastech, které nás za poslední roky potkaly, jsme se hodně změnili. Celkově jsme se uklidnili a z italské rodiny se stala taková běžná, možná moravská rodina. Už to nemá takové grády. Žijeme konečně pohodový život a vážíme si ho.“

S Isabelou má Soukup tři děti, nejstarší je Pavel, který se stal režisérem. Svůj um korunoval filmem o kyberšikaně, který získal cenu Emmy. Následně Isabela znovu otěhotněla a porodila, ale malá Isabelka zemřela, když ji byl jeden rok. Pravděpodobně na syndrom náhlého úmrtí, který je u dětí velmi častý. Po Isabele přišly ještě dvě dcery – Patricie a Pamela, které se obě věnují herectví.

Zdroj: iDnes.cz, Novinky.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články