Veronika Žilková a Martin Stropnický se znovu setkali u soudu. K dohodě nedošlo, dle herečky se bude dál řešit především kůň

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Veronika Zilkova
Zdroj: Profimedia

V pátek 11. listopadu proběhlo druhé soudní jednání stále ještě manželů Veroniky Žilkové a Martina Stropnického. Ukazuje se, že po bouřlivém rozchodu bude nejspíše pokračovat bouřlivý rozvod, ve kterém prý půjde hlavně o koně.

Jejich manželství trvalo 17 let a nikdo nečekal, že se manželství takto zčistajasna rozpadne. Herečka se o rozhodnutí svého manžela dozvěděla z e-mailu, který jí poslal. Již tento začátek rozvodu značil, že nebude mít klidný průběh.

Bouřlivý začátek

Herečka rozhodnutí svého manžela a styl, kterým jí konec manželství oznámil, nesla těžce a veřejně sdělovala své pocity na instagramu.

Mnozí jí toto počínání měli za zlé, že špinavé prádlo se má prát v soukromí. Jiní jí psali, že to mohla čekat, když manžela nechala na velvyslanectví v Tel Avivu samotného. Většina fanoušků se však herečky zastávala s tím, že má plné právo bolest a smutek prožívat tak, jak sama chce.

Následovaly další rozhovory a instagramové příspěvky, ve kterých nenechala herečka na manželovi nit suchou. V konečném důsledku však řešila hlavně dceru Kordulu a chtěla na prvním soudním jednání navrhnout střídavou péči.

Namísto jednání o úpravě styku však u soudu zjistila, že Stropnický podal žádost o rozvod. Soud tak byl odročen a druhé jednání proběhlo v pátek 11. listopadu.

K soudu jela herečka se smíšenými pocity, což bylo zřejmé z jejího příspěvku na instagramu.

„Jedu k soudu, soudit se budu s někým, komu jsem porodila dvě děti… Zvláštní pocit,“ napsala k fotce z auta.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Veronika Zilkova 😂 (@veronikazilkovastropnicka)

Hlavní téma peníze

Manželé dle CNN Prima News čekali před soudním jednáním každý v jiné části chodby a ani se na sebe nepodívali. Bylo zřejmé, že žádná shoda u nich tedy zatím nenastala.

Herečka ještě před jednáním v rozhovoru pro CNN Prima News popsala, o čem bude soud jednat.

„Já myslím, že dneska půjde nejvíce o alimenty. Ale alimenty je věc tabulková, myslím si, že největší spor bude o koně,“ uvedla herečka s tím, že původně otec dceru v jejím koníčku podporoval, ale nyní to vypadá, že v tom již nechce pokračovat.

„Koně jsme kupovali napůl, ale toho nového jsem už já musela koupit na dluh. To už se odmítl podílet,“ dodala.

Po dvouhodinovém jednání nedošlo mezi manželi k žádné dohodě, ale Stropnický prý vnímá pokrok. „Že je věc u konce, je asi příliš optimistická formulace, ale snad nějaký pokrok byl zaznamenán,“ uvedl.

Herečka takový konec, tedy že k dohodě nedojde, čekala již před začátkem jednání.

„Já ho 40 let znám a vím, jaký je. Teda, myslela jsem si… Měl by následovat soud o majetek, ale my tím, že máme předmanželskou smlouvu, tak manželovi zůstanou všechny miliony, které si vydělal svojí politickou činností, a mně zůstane důchod a dobrá nálada,“ uvedla ve zmíněném rozhovoru s tím, že od jednání nečeká výsledek.

Ohledně rozvodu prý soudu poslala písemné vyjádření, které nechce zveřejňovat, ale uvedla, že nesouhlasí s rozvodem dohodou.

Zdroj: CNN Prima news, Instagram

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články