Dcera Jiřího Korna je krásná a úspěšná baletka. Po otci zdědila i pěvecké nadání

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jiri Korn
Zdroj: Profimedia

Už jako desetiletá vystupovala v divadle Semafor. Odmalička ji bavilo zpívat, tančit a účinkovat před lidmi. Není se čemu divit, umění má Kristina Kornová v genech. Jejím otcem totiž není nikdo jiný než slavný český herec a zpěvák Jiří Korn.

Ten zahájil svou kariéru v 60. letech se skupinou Rebels. Pak nějaký čas vystupoval v kapele Olympic, a nakonec se rozhodl pro sólovou dráhu. Kromě zpěvu si zahrál také v několika filmech a hlavní roli získal například v pohádce Honza málem králem.

Hudební kariéra Kornovi přinesla také jeho druhou ženu Kateřinu. S tou se po nějaké době rozešli a ona odjela do zahraničí, později se však k sobě vrátili a narodil se jim syn Filip. Tomu byla sice diagnostikována epilepsie, i tak ale pár zvládl jeho východu a po roce se jim narodila také dcera Kristina.

Zvítězil tanec

Kristina Kornová milovala zpěv už jako malá. V deseti letech si zahrála v muzikálu Bídníci a její otec si myslel, že bude pokračovat v jeho stopách. Nakonec u ní ale zvítězila láska k tanci.

Už na škole se mnohokrát předvedla v několika významných inscenacích a v mladém věku se jí podařilo vyhrát celou řadu baletních soutěží. I díky tomu se jí později podařilo získat angažmá v divadlech.

S folklorním souborem Valášek, ve kterém vystupovala už od svých tří let, se už ve velmi mladém věku podívala do zahraničí. Zjištění, že ji tancování nejen baví, ale pomáhá jí i poznávat svět, v ní vyvolalo touhu pokračovat.

Kristina Katerina Kornova

Zdroj: Profimedia

V roce 2013 začala působit v Národním divadle. Její matka se potom nechala několikrát v médiích slyšet, že je na svou dceru opravdu hrdá. „Studuje a chodí do praktické školy, kde má denní program,“ rozplývala se v rozhovoru pro Blesk.

Kristina se věnuje moderním tancům, ale neztratí se ani v baletu a klasických tancích. Zdědila zkrátka maximum talentu, který se v rodině našel. A proto ani její otec nešetří slovy chvály.

Celá řada velkých cen

Za své výkony si Kristina Kornová během svého dosavadního život zasloužila celou řadu ocenění. Ještě jako malá dívka se účastnila například baletní soutěže ve Francii, kde získala 4. místo.

Na domácí půdě v Praze, Brně a Olomouci pak neměla problémy ve svém oboru vyhrát. V divadle se díky svému talentu jak na moderní tanec, tak i na balet uplatnila v mnoha inscenacích.

K nejznámějším patří Labutí jezero, Sněhová královna, Čarodějův učeň nebo Česká baletní symfonie. V pozdějších letech si zahrála například v představení Malá mořská víla.

V Národním divadle Kristina Kornová vystupuje dodnes a fanoušci se mohou na její představení přijít kdykoli podívat. Ačkoli ji podle jejího vyjádření v současné době baví spíše moderní tanec, balet jí přináší nové zkušenosti, kterých není nikdy dost.

Jejímu otci je dnes 72 let. Se svou dcerou má skvělý vztah, je na ni náležitě hrdý a i nadále ji podporuje ve všech jejích životních krocích. Ačkoli se s její matkou nakonec rozvedl, v jednom jsou stále zajedno: Kristina se jim povedla.

Zdroj: wikipedia.org, narodni-divadlo.cz, osobnosti.cz
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články