Ewa Farna terčem šikany. Co všechno musela snášet?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
ewa farna
Zdroj: Profimedia

Ewa Farna je oblíbenou zpěvačkou, která bohužel na vlastní kůži zažila šikanu. Dohnalo ji to až k psychologovi, jemuž se svěřovala a který jejímu životu znovu dal řád. Informuje o tom Ahaonline.com.

Bohužel pro zpěvačku přišla šikana zrovna v období, kdy se dívky proměňují v ženy. Kvůli tomu jsou často terčem posměchu, zpěvačka není výjimkou. Nyní sedmadvacetiletá Farna už ale pochopila, že svoje tělo je nutné přijmout a mít se ráda. Vypráví o tom i její píseň Tělo.

Z hubené dívky se stala holka s několika kilogramy navíc

Terčem posměchu se stala v dospívání, kdy se měnila v ženu a společně s tím se měnila také její hmotnost. Vzhledem k tomu, že se v šoubyznysu pohybuje už od svých třinácti let, byla lidem na očích, a někteří se rozhodli jí ze života udělat peklo.

V tak mladém věku samozřejmě nevěděla, jak se k této proměně postavit. Ostatní do ní „hučeli“, že je tlustá, musela navštívit psychologa, který jí znovu dodal sebevědomí. Teď už se o problému nestydí mluvit. „Zažila jsem body shaming, což je forma šikany kvůli mému tělu a vzhledu,“ přiznává Farna webu Expres.cz

ewa farna

Zdroj: Profimedia

„Když jsem byla na pár sezení s psychologem, došli jsme k názvu kyberšikana, proč bych to tak nenazvala, když to tak je. A vlastně jsem si to tak pojmenovala, že to tak asi bylo,“ uvedla zpěvačka v rozhovoru pro stanici DVTV. Na svůj vzhled slyšela několik urážek a nepříjemných slov.

Farna přitom pouze chtěla, aby lidé měli rádi její písničky a neřešili její vzhled. Zlom nastal v okamžiku, kdy otěhotněla a čekala syna Artura. „Těhotenství mi ukázalo, jak to tělo je neuvěřitelné, jak mi sloužilo ještě dva týdny před narozením mého syna naplno, a říkala jsem si disko koule. Byla jsem velká a bylo to super. V tu chvíli jsem si řekla, že nikdy nesmím pochybovat o tom, že tělo je dokonalý nástroj a mám ho ráda.“

Písničkou Tělo chce jiným ženám zvednout sebevědomí

Farna se snaží poradit i jiným ženám, které se dostaly do podobné situace a neví, jak s ní naložit. Chce jim zvednout sebevědomí, a právě proto vydala písničku Tělo, která oslavuje ženské tělo a přijímá veškeré jeho nedokonalosti. „Jenom když se budeme mít rádi, dokážeme se o sebe starat nebo pečovat o sebe,“ tvrdí Ewa.

„Když ti pořád bude někdo říkat, abys nežrala, cvičila, a vy se budete nenávidět za to všechno, to není cesta k tomu najít k sobě tu lásku,“ říká zpěvačka, která chce přimět ženy, aby se jinými lidmi nenechaly ovlivňovat.

Nadváhu a obezitu ale svou písní rozhodně nechce zlehčovat, protože ví, že je to velký problém. Písní Tělo, kterou nedávno vyslala do světa, chce jen oslavit tělesnou schránku, která v lidském životě vydrží spoustu věcí – nejen porod, ale také různé nástrahy.

Zdroj: Expres, DVTV, Aha!

Autor: Raina TomanováSouvisející články