Miroslav Donutil prošel kvůli filmové roli velkou proměnou. Možná by ho nepoznali ani nejvěrnější fanoušci

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
miroslav donutil
Zdroj: Profimedia

Miroslav Donutil oslavil již sedmdesát let. Pořád ale patří ke štramákům, kteří se klidně ukáží na červeném koberci. Nejinak tomu bylo na festivalu v Karlových Varech, kde se Donutil ukázal s manželkou. S chotí Zuzanou se na festivalu v Karlových Varech objevuje pravidelně.

Rozhodně byste v něm na první pohled nepoznali oblíbeného herce a baviče. Pro české diváky je známý svou ulízlou patkou a oholenou tváří, tentokrát ale dorazil úplně jiný člověk. Oblíbený vzhled nechal doma a na festival dorazil nejen se strništěm, ale také v rozcuchaných vlasech.

Herec natáčí seriál, kvůli roli se nesmí holit ani stříhat

Že by se Miroslav Donutil o sebe nestaral, se nedá říct. Na festival nepřijel se záměrem nebýt viděn, ale natáčí seriál Špunti na vodě, kde hraje bývalého rockera. Tím se vysvětluje, proč je jeho vzhled tak jiný. Natáčet se bude až do září a herec si nesmí ostříhat vlasy ani si oholit vousy.

miroslav donutil

Zdroj: Profimedia

Donutil ale přiznal, že se v nové tváři necítí dobře a těší se, až se vrátí ke svému původnímu vzhledu. Musíme ale přiznat, že s novou vizáží herec omládl a vedle manželky vypadal jako opravdový elegán. Jeho žena Zuzana přiznala, že ani ona se neztotožňuje s Miroslavovou novou image. Řekla, že „to musí přežít“.

Na festivalu se objevila po boku manžela, na sebe oblékla jako vždy šaty od své oblíbené návrhářky Beaty Rajské. Nejvíce se těší na film Zátopek, který má velké ambice stát se celorepublikovým hitem.

Herec společně s Vágnerem navštívili Sapíkovu restauraci

Herec se nedávno vydal do restaurace Jaroslava Sapíka, která během pandemie byla jako většina provozů zavřená. Donutil, který miluje ptáčky s knedlíky, a v restauraci jeho přítele je dělají vynikající, si nenechal ujít příležitost a v polovině července společně s Karlem Vágnerem zavítali právě do Klokočné.

Donutil tak upozornil turisty a veřejnost, že i když jsou kolem podniku stavební práce, na jídlo se normálně dostanete, i když dopravní značení tvrdí něco jiného, jak uvedl server ahaonline.cz.

Donutil patří mezi velmi vážené osobnosti české herecké scény. Na jeho kontě najdete nespočet úspěšných filmů, věnuje se také dabingu.

Jeho herecké výkony jsou známé například ze snímků Tankový prapor nebo Černí baroni. Nikdo nezapomene na jeho roli ve filmu Pelíšky, svým pověstným humorem se blýsknul také ve filmu Pasti, pasti, pastičky, za kterou dokonce získal Českého lva.

V roce 2005 dostal roli souseda Žemly ve filmu Román pro ženy, který je natočený podle knižní předlohy od Michala Viewegha.

Autor: Raina TomanováSouvisející články