Novodobí Chalupáři: Na koho se můžeme těšit místo Jiřího Sováka a Josefa Kemra?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
chalupari
Zdroj: Profimedia

Česká televize natočila nový televizní seriál, který se jmenuje Osada. I když původní název byl Chataři, nakonec se tvůrci rozhodli, že by připomínal právě kultovní Chalupáře. Informuje o tom deník Aha!

Scénáristou je Petr Kolečko, který kolem sebe potkává postavy, které hrají v novém seriálu. Například prozradil, že sám sebe promítl do jedné z rolí, kterou si zahraje Stanislav Majer. Scénář je podle Kolečka velmi vtipný, a je to jeden z důvodů, proč na něj herecké hvězdy kývly a vrhly se do natáčení.

Čekejte rozdílné profese i povahy

V seriálu se mimo jiných objeví například Ivana Chýlková, Tomáš Hanák, Igor Bareš nebo Jana Švandová. I další herečtí oblíbenci nemohli na nabídku nekývnout. Uvidíte postavy, které budou z celého světa, věnovat se různým profesím a samozřejmostí jsou odlišné povahy.

Chýlková se ukáže jako spisovatelka, Bareš si zahraje miliardáře, který ale předstírá chudobu. Švandová se objeví v roli sexbomby, která se zasekla v době minulé. Seriál je pojmenovaný podle osady Záhoří, kam všichni tito lidé každý pátek jezdí, aby si odpočinuli od každodenních problémů.

Víkend chtějí prožít v klidné přírodě, tak, jak sami chtějí, spolu, ale zároveň sami. Kolečko sám říká, že to takto v osadách prostě chodí. Někdy je to masakr, určitě se ale diváci mají na co těšit.

Postavy jsou opravdu různorodé. V jedné z budov v osadě bydlí důstojník v záloze, velký zálesák, zároveň ale normálně pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. Jeho velkým přáním je velet celé osadě. Tuto postavu si zahrál Radek Holub. Vtipné scény jsou tu každou chvíli, stačí se podívat, co tento rázný týpek nosí na sobě.

Do natáčení zasáhla pandemie

Seriál měl jít na televizní obrazovky dříve, bohužel ale do natáčení zasáhla pandemie koronaviru, takže mělo velké zpoždění. Režisér Radek Bajgar měl hned jasno o tom, jaké herce bude chtít do seriálu obsadit.

„Chtěli jsme začít v dubnu, ale odsunulo se to na květen. Nastěhovali jsme se k Nižboru k rybníkům, točili, a když začalo padat listí, zase to sbalili,“ popsal český režisér Aha! natáčení. Sám sice chatu nemá, ale toulá se obytným vozem.

„Nedělám konkurzy, je mou povinností ty lidi znát a vědět, co zahrají a jak to společně uděláme. Takže je oslovím, a když řeknou ano, jdeme do toho,“ vysvětluje Bajgar svůj výběr herců.

Přiznal, že někdy má výčitky kvůli tomu, že talentovaní herci jen opékají buřty. Ve svém výběru má totiž takové hvězdy, které mají doma sošku Českého lva.

Diváci se mohou na seriál Osada těšit po prázdninách, první díl se odvysílá 3. září od 20:10 na ČT1.

Zdroj: Česká televize, Aha!

Autor: Raina TomanováSouvisející články