Syn Josefa Abrháma má před sebou nelehký úkol. Co po pohřbu matky musí zvládnout?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Josef Abrham
Zdroj: Profimedia

Libuše Šafránková byla skvělá česká herečka, jejíž smrt letos v červnu šokovala tisícovky obyvatel naší republiky. Kromě davů fanoušků se s její smrtí musela vyrovnat především její rodina. Libušin syn Josef Abrhám mladší teď rozhodně nemá snadnou životní situaci, jak píše Šíp.

Několik srdceryvných fotografií z pohřbu Libuše Šafránkové ukazuje, jak moc pro svou rodinu znamenala. Její manžel doprovázel celý průvod, ačkoli je sám na vozíku, on i syn pak společně truchlili nad ztrátou milované.

To byl ale pouze začátek všeho. Abrhám junior má teď totiž starostí až nad hlavu a strach o něho i jeho otce mají příbuzní i přátelé. To, co musí nyní zvládat, je na jeho hlavu podle mnohých až příliš.

Josef Abrham mladsi

Zdroj: Profimedia

Sám má problémy s chůzí, jeho otec se bez něj ale neobejde

Josef Abrhám mladší v současné chvíli v důsledku zranění chodí jen velmi špatně a potřebuje k tomu francouzské hole, bez kterých se neobejde. I přesto se ale musí postarat o svého otce.

Ten je na invalidním vozíku a bez cizí pomoci toho moc nezvládne. Herec byl s Libuší Šafránkovou 45 let. Podle deníku Šíp nikdy nezapochyboval, že si vybral tu pravou. Po její smrti má velmi závažné psychické problémy.

Josef Abrham

Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Na jeho synovi tedy je, aby se o otce postaral nejen fyzicky, ale také psychicky. Podle jeho slov je vždy lepší přítomnost rodiny než cizí ošetřovatelka, která by se možná o Abrháma postarala, ale nedokázala by ho podpořit v osobních záležitostech.

Dělá svým přátelům starosti

Josef Abrhám junior se snaží udělat pro svého otce maximum. Jenomže podle mnohých to dělá na úkor svých vlastních sil a hodně lidí se bojí, aby si toho na sebe nevzal příliš. Zároveň se všichni bojí o jeho otce, který má podle všeho také neurologické problémy.

„Dělá mi starosti, na pohřbu nevypadal vůbec dobře. Snad má dobrou péči,“ doufá herečka Eva Hrušková. „Pepík je na tom blbě, já to tušil,“ doplnil její slova Jan Kačer, jeho dlouholetý herecký kolega.

Smrt Šafránkové zasáhla mnohé, většina lidí se ale v současné době bojí především toho, aby ji její manžel brzy nenásledoval. V péči syna má podle všeho jen to nejlepší, co si může přát. Všichni doufají, že mu bude zdraví ještě nějaký čas sloužit.

Zdroj: wikipedia.org, sip.denik.cz, expres.cz
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články