Vojta Dyk promluvil o těžké nemoci své ženy. Jak to změnilo jejich vztah?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dyk vilhelmova
Zdroj: Profimedia

Vojtěch Dyk patří mezi velmi oblíbené zpěváky. Příležitostně se šestatřicetiletý manžel Táni Vilhelmové věnuje také herectví. Nedávno se objevila zpráva, která zasáhla do jeho života. Přinesl ji deník Aha!

Přiznal, že všechno zlé je pro něco dobré. Jeho manželka Táňa totiž prodělala těžkou nemoc, po které oba přehodnotili svůj dosavadní život a také pracovní nasazení, které se dostalo do poklidnějšího tempa.

Dyk už má strach některé činnosti vykonávat

„Jisté hodnoty jsem začal měnit zhruba před deseti lety. Alespoň to tak vnímám. Tenkrát moje žena Táňa měla zánět mozkových blan. My jsme předtím oba opravdu extrémně hodně pracovali a tou její nemocí se nám jaksi všechno překopalo,“ řekl pro Ahaonline.cz mladý zpěvák.

„Naučili jsme se více odpočívat a dělat si to i v práci hezké, zvláště když už člověk má rodinu. To čidlo, které vám řekne ‚tak dost, chlapečku, uber‘,  je teď mnohem citlivější,“ uvedl Vojta Dyk. „Mimo jiné mám například strach dělat jisté věci, které jsem dříve běžně absolvoval. Třeba už nevyhledávám lety akrobatickým letadlem nebo seskoky padákem.“

V říjnu loňského roku oslavili manželé desetileté výročí. Do sebe se zamilovali na představení v divadle La Fabrika, i když byla herečka vdaná, měla dva syny a je o celých sedm let starší.

Vojtěch Dyk přitom do té doby znal jen životní styl celebrit, které mají úspěchy – natáčel, vstával do divadla, hrál a denně si dopřál alkohol. Láska vám ale život skutečně změní, navíc se mu do něj dostaly také dvě děti.

Byly to sice bonusové děti, ale priority byly najednou jinde

„Rodina je základ, stoprocentně mě to změnilo. Já jsem do té doby dost bagroval. Už na DAMU jsem v pět ráno vstával a šel natáčet. Pak jsem se přesunul na zkoušku do divadla nebo přímo do školy. Ve dvě hodiny jsem zase odjížděl na natáčení a večer hrál, potom jsem si dal prostě flašku a druhý den dělal to samé,“ přiznal se k nezdravému životu Dyk.

Ještě při seznámení s Táňou byl frontmanem kapely Nightwork, která v té době měla obrovský počet fanoušků, a lidé ji milovali napříč republikou. Ale podle svých slov se Dyk nevybouřil, mohl klidně ještě více zabrat.

Divoké to ani nebylo. Teď si zpětně říkám, že jsem do toho mohl víc šlápnout. Ale já jsem se celkem brzy seznámil s Táňou, takže jsem měl už za doby kapely děti. Priority se samozřejmě přehodí, i když to byly bonusové děti,“ uvedl zpěvák, který se následně přiznal, že není jednoduché být „třetím“ rodičem. Společně s Táňou si pořídili chlapečka Aloise, kterému je již osm let.

Zdroj: Aha!

Autor: Raina TomanováSouvisející články