Ádovi z Okresního přeboru selhalo srdce. Duchapřítomný Jakub Kohák ho zachránil

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
leos noha
Zdroj: Profimedia

V červnu se natáčela nová komedie Láska na špičkách, v níž kromě Jakuba Koháka účinkuje také herec Leoš Noha, kterého všichni znají jako zvěrolékaře Ádu ze seriálu Okresní přebor.

Hvězda fotbalového seriálu měla během natáčení velký zdravotní problém. Herci totiž začalo kolabovat srdce a z natáčení ho musela odvézt přímo sanitka. Nevědělo se ale, že celou „nemocniční“ akci zařídil jeho kolega Jakub Kohák.

Kohák odhalil blížící se problém

Jakub se tak stal hrdinou, i když o tom vůbec nevěděl. Poté se jen chlubil: „Byl jsem u toho, já to dokonce odhalil!“ Na tiskové konferenci k filmu se pak rozpovídal o celé situaci mnohem víc. „Leoš tam tak polehával a nevypadal dobře, takže jsem zinicioval zavolání sanitního vozu a byl jsem u toho, když se to nějakým způsobem řešilo.“

Kohák patří mezi herce, kteří se nebojí zahrát jakoukoliv roli. Pravidelně se ukazuje také jako porotce soutěže Tvoje tvář má známý hlas, kde svými hláškami baví nejen diváky, ale i samotné soutěžící.

Kohák také připomněl, že natáčení kvůli této události nebylo vůbec ohroženo. Ve filmu divák nepozná, že Leoš nebyl při natáčený přítomný. V tu chvíli bylo důležitější jeho zdraví. Což potvrdil také režisér filmu Petr Zahrádka.

Noha by potřeboval vyměnit srdce

„Jsem v klidu. Něco už natočil loni a dá se s tím pracovat. Věřím, že říjnový termín premiéry bude dodržen,“ uvedl. Noha byl z natáčecího placu odvezen velmi rychle, jak potvrdil blesk.cz. Lékaři se asi divili, proč má na sobě herec ženské šaty.

Hned na sále mu museli vložit do těla defibrilátor, který pomůže v případě, že mu jeho srdce znovu „vynechá“ a znovu ho „nahodí“. Sám Leoš k tomu poznamenal: „Kdybych se náhodou stopnul, znovu mě to nakopne.“ Herec přiznal, že ve chvíli, kdy dostal infarkt, při něm stálo několik svatých.

Leoš Noha má totiž vrozenou srdeční vadu, takže jeho srdce pracuje pouze na dvacet procent. Leoš se tak musí hodně šetřit a měl by poznat, kdy už to přehnal s prací a je čas na odpočinek. Herci by samozřejmě pomohla transplantace srdce.

„Na seznamu čekatelů jsem už více než dva roky, ale zatím to moc nevypadá… Ještě jsem ani nedostal pager, na který chodí zpráva, že se pro vás nové srdce našlo,“ vysvětluje populární herec, který si není jistý, jestli se vůbec nějaké operace dočká.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články