Irena Obermannová si myslí, že muži jsou pomalí troubové. Jedna věc ji na nich obzvlášť štve

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
irena obermannova
Zdroj: Profimedia

Irena Obermannová není jenom skvělá česká spisovatelka, ale také pěkná tajnůstkářka. Nebýt jejího díla s názvem Tajná kniha by nikdy nevyšlo najevo, že měla kdysi vztah i s Václavem Havlem. V současné době se prý dokonce uvažuje o zfilmování knihy.

Havla tehdy Obermannová v knize popsala jako Největšího Čecha a až novináři práskli, kdo za tím ve skutečnosti je. Ona se nemohla ani bránit, protože to sám Havel přiznal. O tom všem promluvila v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, kam původně přišla představit novou publikaci s názvem Babička.

Ukázalo se ale, že Tajná kniha zajímá fanoušky možná o něco více. „Tajná kniha vyvolala malý velký skandál. Tehdy novináři vyzvonili, kdo tím Největším Čechem byl, nepopřela jsem to, protože to potvrdil Václav Havel,“ přiznala spisovatelka v talk show.

Možná bude i film

Kniha, která popisuje nejen milostný vztah Obermannové a Havla, ale i další části jejího života, by možná mohla být časem zfilmována. Obermannová dokonce už ví, kdo by se toho měl ujmout. Na starost by režii dostal zkušený Robert Sedláček.

„Ještě netuším, jestli z toho něco bude. Pokud by z toho vůbec něco mělo být, budu mít jedinou starost, aby to bylo dobré. A ještě jsem nenapsala ani slovo, nevím, jestli to vznikne. Neprozřetelně jsem ti to prozradila do telefonu a už je to venku,“ zasmála se Obermannová, když moderátor její tajemství vyzradil.

I to možná přispělo k tomu, že se později nechala v pořadu slyšet, že muži jsou podle ní tak trochu troubové. Mnohdy totiž reagují úplně jinak, než by podle Obermannové bylo normální.

Pár už jsem jich v životě potkala

Na dotaz, zda bude výsledek stát za to, Irena Obermannová nedokázala odpovědět. Hlavním problémem prý je, že její knihu má režírovat muž. „Neptej se mě, proč moje věci zfilmovávají muži. Prodám to České televizi, napíšu scénář, jsem celá šťastná, že to vzali, oni si to koupí, a tím nad tím autor ztratí dohled. Netýká se to zdaleka jen mě,“ vysvětlila.

„Pár mužů jsem ve svém životě potkala. V jedné knížce píšu, že jsou to pomalí troubové. Ve vztazích jste natvrdlí. Muži by měli být feministi, měli by chápat, že lidi jsou si rovni,“ dodala s vážnou tváří a zaskočila tím mnohé své fanoušky.

V knize Babička, kterou přišla původně spisovatelka představit, také mluví o věcech poměrně otevřeně a popisuje v ní například, jaký je milostný život lidí po padesátce. Spisovatelka se podle všeho nebojí ničeho a své názory dává jasně najevo. Právě to se na ní ale jejím fanouškům líbí.

Zdroj: zeny.iprima.cz, denik.cz, ahaonline.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články