Alec Baldwin není jediný, kdo zažil neštěstí přímo při natáčení. Podobné případy najdete i u nás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
alec baldwin
Zdroj: Profimedia

Když světem proletěla zpráva, že herec Alec Baldwin zabil během natáčení filmu kameramanku a zranil také režiséra, mnoho z nás tomu nemohlo uvěřit.

Bohužel se to ale opravdu stalo a podobné nehody nejsou ničím výjimečným ani v České republice. Ať se jedná o natáčení filmu, seriálu nebo pěvecký koncert, nehody se prostě stávají, bohužel při nich občas umírají lidé. Jak se asi musí aktéři cítit, pokud mají smrt přímo před očima?

V Česku se po práci nevrátilo domů mnoho umělců

Například Jan Libíček byl herec, který zemřel při natáčení scény ve filmu Jak utopit doktora Mráčka. Zemřel Jaromíru Hanzlíkovi přímo v náručí. Libíčka ale trápily zdravotní problémy – měl cukrovku a nemocné ledviny. Bohužel nechtěl do nemocnice, měl strach z lékařů. Ve filmu ho pak nahradil Zdeněk Řehoř.

Na pódiu před diváky a fanoušky zemřel Milan Lasica. Ten se na zem zhroutil poté, co dozpíval písničku Ja som optimista. Příčinou jeho náhlého úmrtí byla porucha srdečního rytmu, o které nikdo nevěděl. Mnoho umělců si přeje zemřít právě na divadelních prknech nebo před kamerou.

Náhlá smrt Václava Lohnického byla šokem pro všechny zúčastněné. Odešel uprostřed natáčení filmu Krakonoš a lyžníci. Jak uvedl Zdeněk Troška, který byl v té době asistentem režie, Lohniský si nesl lyže, on chtěl zatím opravit vysílačku, a když se po chvíli otočil, herec už ležel ve sněhu. Než k němu přišel, měl protočené panenky a ani přes rychlou pomoc mu už nikdo nedokázal pomoci.

Některá úmrtí nemají vysvětlení

Stanislav Tříska byl oblíbeným hercem, který se proslavil rolí Škopka v trilogii Slunce, seno… Zemřel v divadelní šatně jen několik minut poté, co odehrál své představení. Ještě si užil aplaus, odešel do sprchy, posadil se na židli a zkolaboval. Jeho tělo našla uklízečka až druhý den a zjistilo se, že příčinou smrti byl infarkt.

Věra Špinarová zkolabovala během vlastního koncertu. Její den ale přitom vypadal jako každý jiný. Médiím ho popsal její syn Adam. „Ten den probíhal jako vždycky. Přijel jsem pro mámu, naložily se věci a jeli jsme na vystoupení. Máma byla hrozně veselá, celou dobu si zpívala,“ uvedl. Po dvou písničkách si ale Věra chtěla odpočinout. V šatně ztratila vědomí, a i po rychlém transportu do nemocnice nakonec po čtyřech dnech zemřela.

Oldřich Lipský zemřel přímo před kamerou. Bylo to během natáčení filmu Velká filmová loupež, do které režisér obsadil hodně známých jmen. Těšil se na jejich spolupráci, ale už se nedožil konečného výsledku. Přímo u kamery dostal infarkt, a i když se ho lékařům ještě povedlo oživit, zemřel při převozu do nemocnice. I přes tuto událost se nakonec film dokončil, režírování se ujal Zdeněk Podskalský.

Zdroj: zeny.iprima.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články