Aleš Háma kvůli Tereze Kostkové zazdil rodinu. Manželka slavila výročí bez něj

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
ales hama stardance
Zdroj: Profimedia

Taneční soutěž StarDance byla v ohrožení. Zjistilo se, že moderátorka Tereza Kostková má covid. Ti účinkující, kteří nejsou očkovaní, museli do karantény.

Od čtvrtka se tak nevědělo, jestli sobotní kolo vůbec proběhne, protože se musel najít nový moderátor, který bude kvalitou na stejné úrovni jako Kostková a skvěle doplní Marka Ebena. Spekulovalo se o Veronice Khek Kubařové nebo Jolaně Voldánové. Nakonec byl vybraný Aleš Háma, který měl původně jiné plány.

Zúčastnit se nemohly dvě osobnosti

Česká televize se po zjištění, že je Kostková pozitivní na covid, dostala do situace, kterou musela rychle vyřešit. Hygiena poslala do karantény neočkované účastníky – Simona Babčáková i Mirai Navrátil tak netančili.

I když to Simona nechala bez odezvy, Mirai se vyjádřil k celé situaci na sociálních sítích: „Nebojte, žiju a jsem zdravej jako rybka. Jen paní z hygieny vyložila Metodický pokyn hlavní hygieničky trošku tak, jako interpretuje Ústavu náš pan prezident, a její dohoda s produkcí ČT dopadla jako pakt Molotov-Ribbentrop. A tak nám trochu zamíchala kartami a v sobotu se neuvidíme.“

I když tanečníci nebyli v sobotu na obrazovce vidět, hlasy dostat mohli. Další sobotu budou vypadávat zrovna dva páry, aby se soutěž „srovnala“. Bohužel i celebrity si musely zvyknout na nové tanečníky, kteří museli o to více dřít, protože nebyli ve formě.

Česká televize vybrala překvapivě Aleše Hámu

Taneční soutěž má přísná hygienická pravidla. Podmínkou účasti jsou negativní testy, i když jsou lidé očkovaní. Minulý týden byla negativní i Tereza Kostková, ale v pondělí už bylo všechno jinak a ČT musela narychlo sehnat nejen tanečníky, ale také moderátora.

Po dlouhém přemýšlení nakonec padla volba na Aleše Hámu, který chopil příležitost za pačesy, zároveň ale přiznal, že sobotní den měl trávit úplně jinde, a navíc se svou rodinou. „Tak dlouho se vybírala moderátorka, která by to vzala za Terezu, až jsem někoho napadl já,“ vyjádřil se na svém instagramu.

Háma na České televizi moderuje například Atleta roku, takže zkušenosti s přímým přenosem rozhodně má – i tak byl v kontaktu s Kostkovou, která mu dávala cenné rády. Jeho rodina ale musela polknout hořkou pilulku a odletět na dovolenou bez něj.

„Měl jsem dnes odletět s rodinou na tři dny do Španělska, tak letí sami, protože nabídka tohoto typu se dá jen těžko odmítnout,“ vysvětlil Aleš s tím, že s manželkou měli oslavit výročí.

Zdroj: ahaonline.cz, Instagram

Autor: Raina TomanováSouvisející články