Anička Slováčková se ukázala po boku tanečního partnera. Neuvěřitelně jim to sluší

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Slovackova Anna
Zdroj: Profimedia

Mladá a talentovaná umělkyně Anička Slováčková je šťastná, že se po covidové pauze může zase věnovat své kariéře zpěvačky a herečky. Nyní ale dostala příležitost věnovat se i své další vášni – tanci. Účinkovat bude v projektu Roztančené divadlo.

Anička Slováčková před rokem úspěšně dokončila léčbu závažné rakoviny prsu, se kterou bojovala téměř rok. Když už doufala, že se bude moci vrátit k práci, přišla další rána v podobě pandemie koronaviru. Nyní to ale vypadá, že se blýská na lepší, a především taneční časy.

Divadla tančí proti sobě

Projekt Roztančené divadlo již pět let spojuje divadelní herce s tancem. První ročník proběhl již v roce 2016, a to v Mladé Boleslavi. Od roku 2018 se tato událost organizuje i v Praze. Loňský ročník ale musel být kvůli protiepidemickým nařízením zrušen.

Jedná se o jakýsi souboj mezi herci z jednotlivých pražských scén. Letošním tématem je „Cesta kolem světa“. Každý pár zatančí jeden latinský a jeden standardní tanec. O vítězi pak rozhodne hvězdná porota. Finále se uskuteční 31. října v Divadle na Vinohradech.

Láska na parketu?

Za Divadlo v Řeznické je nominovaná Nela Boudová, za Divadlo Kalich Michaela Tomešová a například za Divadlo Broadway to je Bořek Slezáček. A právě za Divadlo Semafor je nominovaná Anna se svým partnerem Adamem Havlem. Budou tančit quickstep a rumbu.

profimedia

Zdroj: Profimedia

Na tiskové konferenci jim to spolu neuvěřitelně slušelo. Téměř každého muselo napadnout, zda spolu opravdu jen tančí. Od půvabné herečky a zpěvačky se toho člověk moc nedozví. Své soukromí si přísně střeží, přesto v jednom z dřívějších rozhovorů připustila, že se jí v životě objevil někdo nový.

Uměleckou krev nezapře

Že se Anička Slováčková vrhla do hlubin českého showbyznysu, překvapilo asi málokoho. Její genetická výbava jí k umělecké dráze dokonale předurčila. Její otec Felix Slováček je nadaný hudební skladatel a saxofonista. Její matka je úspěšná herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová.

Dívka se tak pohybovala v uměleckém prostředí už od útlého dětství. Ve svých třech letech například namluvila Krtečka. Často účinkovala v pořadech pro děti své maminky Dády. Od čtyř let navštěvovala ZUŠku, kde se učila klavíru a zpěvu.

Od roku 2014 se věnovala především muzikálům. Diváci ji mohli vidět například ve Sněhové královně, Alence v říši zázraků, Krysaři či ve Třech oříškách pro Popelku.

Její domovskou scénou je nyní Divadlo Semafor. Často vystupuje také s big bandem svého otce. V televizi se pravidelně objevovala v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Zdroj: Divadlo na Vinohradech, Blesk

Autor: Markéta MladáSouvisející články