Anife Vyskočilová vyšpulila zadek na nejhezčí zahradě v Praze

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
anife vyskocilova
Zdroj: Profimedia

Před 15 lety přijela Anife Vyskočilová navštívit svou kamarádku. V Suchdole se jí ihned zalíbilo a bylo jí jasné, že i ona tu jednou chce svůj pozemek mít. Zahrádkářská kolonie je dnes místem, kam si jezdí odpočinout, a její zahrada je mnohými považována za tu nejhezčí v okolí.

V posledním dílu seriálu Sanitka dokonce právě tento pozemek figuroval. Díl byl totiž natočen podle skutečné události a pojednával o tragédii letadla. Právě na pozemek, který dnes Anife vlastní, tehdy spadla letuška, která jako jediná havárii přežila.

Právě proto tanečnice věří, že má její zahrada pozitivní energii a jezdí si sem odpočinout a věnovat se tu pěstování okrasných rostlin i bylinek. Výjimkou samozřejmě nebyl ani letošní rok.

Nejprve v pronájmu

Anife si nejprve jednu z chatek pronajala. Nevěděla, zda chce něco kupovat, potřebovala mít jistotu, že se jí i po pár letech bude v místě líbit. Jenomže to nešlo úplně podle jejích představ. „Nezačala jsem tady zrovna nejšťastněji. Hned jsem si tu pronajala chatičku, domluvila se s majitelkou, že mi ji nechá na delší dobu, a celou si ji krásně opravila. Jenže paní, když viděla, jak je po opravě pěkná, tak mě z ní vystrnadila už po roce,“ zavzpomínala.

Tak se začala herečka poohlížet po jiné chatce. Nakonec narazila na takovou, která se jí zalíbila na první pohled. A jelikož byla zrovna na prodej, neváhala a chatku koupila. Od té doby jezdí do Suchdola každým rokem s větším nadšením.

anife vyskocilova zahrada

Zdroj: Profimedia

„Byla jsem hrozně šťastná, mám ráda zdejší lidi. To jsou lidi z paneláků, malých bytů, a oni sem jezdí čerpat pozitivní energii. Pěstují tu rajčata, jahody, večer opékají buřty, pozvou si známé a jsou spokojeni,“ dodává Anife, která se sama zahradničení věnuje naplno.

Pamatuji si každý kámen i list

Když Anife chatku koupila, musela začít se vším úplně od nuly. Zahrádka i domek byly ve strašném stavu, ačkoli se do nich zamilovala herečka na první pohled, chtělo to velkou rekonstrukci. Na té se podílela ona a její syn Hari. A prý právě díky tomu pozemek Anife tolik miluje.

Když byl dokončen interiér chatky, pracovalo se na exteriéru a na zahrádce. Herečka říká, že si pamatuje doslova každý kámen, každý list, každou přesazenou rostlinu. Právě díky tomu, kolik práce na zahrádce udělala, se dnes může pyšnit tím, že je majitelkou podle mnoha lidí nejhezčího pozemku.

Teď, když je vše dokonalé, může si Anife zaslouženě každý rok užívat odpočinku v místě, které pro ni tolik znamená. Ráda se sem vrací pro relax i pro zážitky a doufá, že ještě dlouhé roky jí nadšení pro zahrádku vydrží.

Zdroj: Profimedia, idnes.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články