Arabela měla vážnou autonehodu. Janě Nagyové zachránila život pozorná dcera

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jana nagyova
Zdroj: Daniel Černovský / CNC / Profimedia

Jana Nagyová je známá především díky roli Arabely, kterou ztvárnila velmi mladá. Nyní se objeví v pohádce Princ Mamánek. Od její poslední role přitom uběhlo už 30 let.

Poslední premiéra sice vyšla podle představ, nedlouho po ní ale Jana bojovala o život. Ten jí zachránila teprve 13letá dcera Jana. V rozhovoru pro Blesk prozradila, jak vzpomíná na Arabelu nebo jak moc to ovlivnilo její následující život.

Vztah s Dádou Patrasovou udržuje i nadále

Princezna Arabela byla dříve velmi oblíbenou pohádkovou postavou a své popularitě se těší i dnes. Jana připomněla, že tato role z ní udělala slavnou osobnost. „Byla jsem opravdu mladá holka a nevěřila jsem, že by mi jedna role zajistila takovou popularitu. Ze dne na den jsem se stala známou v celé republice. Moc ráda na to vzpomínám. Pohádka se opravdu moc povedla.“

Nagyová už si ale nezahrála v pokračování, což ji tehdy mrzelo, nakonec ale usoudila, že je ráda, že obsazena nebyla. „Rozdíl mezi původním seriálem a pokračováním byl podle mne značný,“ uvedla na to konto. V Arabele si zahrála vedle Dády Patrasové, která hrála její sestru.

I dnes jsou prý v kontaktu, zavolají si nebo napíší. „Rozhodně to nebylo tak, jak ve filmovém scénáři Arabely. Jak jsme odhodily kostým, byly jsme opět kamarádky,“ řekla s úsměvem Nagyová. Před kameru se naposledy postavila v roce 1993, poté se odmlčela, a to z jednoho prostého důvodu.

Málem zemřela kvůli nepřipoutání se v autě

„Víte, po premiéře toho filmu mi šlo o život. Doslova jsem se podruhé narodila. Vnímala jsem to jako konec mé filmové kariéry. Vraceli jsem se z premiéry v Bratislavě do Prahy. Manžel se synem jeli v jednom autě, mě a dceru vezl řidič ve druhém. Bylo to v únoru a silnice byly namrzlé. Když jsme jeli po dálnici D1 u Humpolce, dostal náš řidič na mostě ve vysoké rychlosti smyk.“

Nagyová přiznala, že měla velké štěstí v neštěstí. „Musím se přiznat, že vzadu jsem častokrát jezdila nepřipoutaná. Tehdy mi ale asi pět minut před tou nehodou dcera řekla, ať se připoutám. Bez toho bych asi nepřežila. Nikdy na to nezapomenu.“ Své dceři tak děkuje za nový život.

Nedávno ji oslovil Jan Budař s nabídkou role královny Ludmily v nové pohádce Princ Mamánek. Jana uvedla, že byl její sen zahrát si královnu, takže ihned po nabídce roli zvažovala. Zajímalo ji, o čem pohádka bude, a věděla, že v ní chce hrát. Pokud by dostala jinou roli ve stejném snímku, hodně by se rozmýšlela, jestli ji přijme.

Během těch třiceti let o Janě nebylo ani vidět ani slyšet. Užívala si života. „Jednak jsem podnikala a taky jsem hodně cestovala. Projela jsem velkou část světa. Chybí mi Jižní Amerika, Čína a Rusko jako celek. Tam jsem byla jen v Petrohradu. Ráda bych se ale podívala až za Ural, na Sibiř, tam jsem taky ještě nebyla,“ přiznala herečka.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články