Bára Basiková promluvila o sebevraždě. Řekla také, s jakými řečmi u svých dcer nepochodí

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
bara basikova
Zdroj: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Bará Basiková má již dospělé dcery – dvojčata, a přiznává, že ve svém věku už by se ráda starala o svá vnoučata. S tímto tématem ale u svých dětí narazila.

Jak přiznala, pořád s nimi toto téma řešila, takže není divu, že už se Aničky ani Marušky nesmí na nic ohledně dětí ptát. „Já o tom nesmím mluvit s nimi, natož veřejně. Holkám bude třicet a párkrát jsem měla kecy na toto téma,“ řekla zpěvačka pro časopis Sedmička.

Až to bude, včas se to dozvíš, řekly jí dcery

Báře je 58 let a není divu, že touží po tom, starat se o svá vnoučata. Její dcery ale mají jasný názor: „Mami, prosím tě, starej se o sebe, až to bude, tak se to včas dozvíš,“ opakují pokaždé, když na tohle téma dojde.

Dcery Báry Basikové už mají skoro třicet let, ale o dítěti nebo dětech zatím nemůže být řeč. Anička se živí jako novinářka v módním časopise, Maruška pracuje v hotelu v Praze. Jsou hodně zaneprázdněné.

Jejich maminka prozradila, že jsou dcery hodně po ní: „Rády se baví, ale také třeba čtou smutné romány. Holky jsou ve všem po mně.“ Bára také nedávno pro idnes.cz přiznala, že se roky léčí s depresemi a bere léky.

bara basikova dvojcata

Zdroj: Profimedia

Dokonce chtěla několikrát z tohoto světa odejít, naštěstí si uvědomila, že má děti a musí tu být hlavně pro ně. „Jsem z generace, kdy děti musely takzvaně držet hubu a krok. Nikdo se s námi nepáral.“ S depresemi se začala léčit v dospělosti, i když problémy měla už jako dítě.

Myšlenky na sebevraždu zaplašily děti

„Dvakrát v životě jsem pomýšlela na to, že to tady zabalím. Poprvé tehdy, když jsem ještě neměla děti. Byl to těžký boj. Lékaři mi však pomohli si uvědomit, že mám celý život před sebou. Navíc jsem už tehdy toužila po dětech. To byl můj celoživotní cíl,“ svěřila se česká zpěvačka.

Nakonec její uvědomění mělo smysl, protože kromě dvojčat Aničky a Marušky má ještě syna Theodora. „Říkala jsem si, že jim to nemůžu udělat. Byl by to nesmírný zločin a obrovská chyba,“ přiznala Bára.

Zpěvačka je dokonce třikrát rozvedená, ale pořád doufá, že na spřízněnou duši narazí. Před lety si založila profil na seznamce pod falešným jménem. Nic dobrého z toho ale nevzniklo. „Začaly mi chodit nabídky. Bylo to strašné. Odhlásila jsem se a řekla si, že nemá cenu lámat věci přes koleno. Nechám tomu volný průběh.“

Zdroj: idnes.cz, ahaonline.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články